Foto: Profimedia

Na deň vám tu stačí 41 eur.

Dni sú čoraz dlhšie a teploty príjemnejšie, takže je ideálny čas vyraziť na výlet. Ak ste fanúšikmi spoznávania netypických destinácií, kam sa dostanete letecky veľmi rýchlo, máme pre vás jeden zaujímavý tip. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Našli sme lacné letenky do hlavného mesta Severného Macedónska. Skopje sa považuje za multikultúrnu metropolu Európy a jeho jedinečnú atmosféru načerpáte už vďaka letenkám za 14 eur.

Foto: Screen kiwi.com

Za 30 eur tam aj späť

Z Budapešti lieta do mesta Skopje nízkonákladovka Wizz Air a let trvá len hodinu 25 minút. Jednosmerné letenky za 14 eur sú dostupné v rôznych termínoch v apríli, máji, júni, ale aj v októbri. Takže tento výlet stihnete „zvrtnúť“ ešte pred letom.

Ceny spiatočných leteniek sú taktiež veľmi priaznivé a nemusia zruinovať váš rozpočet. Ak sa napríklad vyberiete do Severného Macedónska 29. mája a strávite tu 7 nocí, za cestu tam aj späť zaplatíte len 30 eur.

Foto: Screen kiwi.com

Superlacná „skrytá“ destinácia

Možno vás poteší aj fakt, že Severné Macedónsko sa považuje za lacnú destináciu, takže je ideálne, ak chcete vyraziť na lacný výlet. Údaje webu Budget Your Trip, ktorý prináša reálne výdavky cestovateľov, ukazujú, že ak cestujete nízkonákladovo, na deň vám tu stačí 41 eur.

Foto: Profimedia

Čo robiť v Severnom Macedónsku?

Ak sa sem vyberiete, určite si vyhraďte čas na samotné Skopje. Má čo ponúknuť milovníkom histórie, ale aj ľuďom, ktorí chcú len načerpávať multikulturálnu atmosféru. Spomeňme napríklad pevnosť Kalevíťazný oblúk, neďaleký akvadukt, či kaňon Matka.

Určite nezabudnite ochutnať miestnu gastronómiu, alebo sa len tak stratiť v miestnych uličkách.

Nesmieme zabudnúť spomenúť ani Ochridské jazero, ktoré je európskym unikátom a užijete si pri ňom atmosféru ako pri mori.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články