Foto: Martin Gabrík, Martin Malučký

Lukáš Mužla / / Slovensko
Napoleónov klobúk pozná málokto. Pritom ide o jedno z najkrajších miest východného Slovenska.

Východné Slovensko ponúka množstvo krásnych miest, napriek tomu, nie je pre turistov tak obľúbený ako stred našej krajiny. Dnes vám preto predstavíme jedno z najromantickejších a najčarovnejších miest, o ktorom mnohí ľudia nepočuli. Reč je o Napoleónovom klobúku, Líščom vrchu či Ružínskej skale. Prezývok má toto miesto niekoľko, no oficiálne ide o masív Holica. 

Napoleónov klobúk nájdete na dolnom konci vodného diela Ružín. Skalný masív sa nad priehradou majestátne vyníma a k vodnej nádrži zostupuje skalnými galériami, žľabmi a stenami. Vrch, ktorý patrí do pohoria Čierna hora, ponúka prekrásny výhľad na Ružín, okolité kopce i Ružínsky viadukt, železničný most vedúci z obce Malá Lodina do rekreačnej oblasti Ružín. Nad okolitou krajinou trčí Napoleónov klobúk vo výške 641 m.n.m.

Dnešný výhľad z Holice (Napoleónov klobúk) 🙂

Posted by Martin Gabrík on Mittwoch, 13. September 2017

R 609, Ružín, 07.06.2014

Holica
Z Napoleónovho klobúka môžete sledovať Bujanovské vrchy, známy vrch Sivec, Kojšovskú hoľu, Folmarskú skalu či Hnilecké vrchy. Okrem výhľadov však toto miesto ponúka oveľa viac. Vďaka náročnejšiemu prístupu tu veľa turistov nečakajte. Užiť si budete môcť len príjemnú turistiku v nedotknutej prírode. Ak sa rozhodnete toto miesto navštíviť, mali by ste byť obzvlášť opatrní. Výstup je pomerne strmý a pozor si treba dať aj na padajúce skaly. Na Napoleónov klobúk sa dostanete z obce Malá Lodina, dolinou smerujúcou na Bokšovskú skalu, ktorá vás zavedie pod samotný masív Holice. Celý výstup vám potrvá niečo vyše jeden a pol hodiny.

Ružínska priehrada z Holice (Napoleónov klobúk) 641 m n.m.

Posted by Peter Šároši on Sonntag, 23. August 2015

Foto: Hiking.sk

Pozri aj: Zabudnite na Slovenský raj. Nedocenená planina Galmus ti ukáže druhý raj na Slovensku, kde nenájdeš takmer žiadnych turistov

krasneslovensko.euketurist.sk
0
Komentovať (0)