Spúšťame BLACK FRIDAY v našom e-shope.

Do Vianoc ostáva presne jeden mesiac. Ak si nechcete nechávať darčeky pre svojich blízkych na poslednú chvíľu, pripravili sme si pre vás zľavy aj na naše knižky. 

Akciové ceny na naše knihy platia len dnešný deň, 25. novembra.

Kniha Podľa skutočnej udalosti

Nálepka „podľa skutočnej udalosti“ na produktoch popkultúry býva často len marketingovým ťahom. V prípade novej knižky od trojice autorov to neplatí. 33 príbehov v nej sa totiž skutočne odohralo, aj keď tomu nikto nebude chcieť uveriť.

Bez prikrášlenia a tak, ako sa naozaj udiali. Traja autori, 33 príbehov a 314 rokov. To sú tri čísla, ktoré stručne, ale zato veľmi výstižne opisujú túto knihu. Podľa skutočnej udalosti nás prevedie vyše tromi storočiami príbehov, so začiatkom v roku 1704 a koncom v roku 2018, a čitateľa zavedie do každého kúta našej planéty. Navštívite nehostinné púšte i rozbúrené moria, veterné hory aj nepredvídateľné jaskyne. Pri čítaní v hlave jasne uvidíte obrazy horúcich dažďových pralesov aj mrazivých arktických končín. Počas toho celého budete mať husiu kožu, budete sa potiť aj mrznúť a s hlavnými hrdinami budete cítiť všetko – aj hlad, aj smäd.

Kniha Cestovateľ

Ako vyzerá život cestovateľa bez filtrov, ktorý by si niekedy zaslúžil cenzúru? A koľko vlastne také cestovanie stojí a prečo sa naň za každú cenu oplatí na vlastnej koži vydať? Aj to prezrádza nová kniha známeho slovenského cestovateľa, ktorý brázdi svet už vyše 14 rokov a nechystá sa s tým prestať.

Cestuje, fotí, dokumentuje, bloguje, objavuje a tým pádom žije. Aj takto by sa dal opísať život Aleša Tvrdého, ktorý do sveta vyrazil vo svojich 23 rokoch a odvtedy sa, pravdupovediac, nezastavil. Od roku 2008 prešiel vyše 60 krajín, bližšie nezistený počet kilometrov a počas ciest zhotovil viac ako 300-tisíc fotografií (to je takmer presne zistený počet).

Vo svojej knihe zmapoval tie najzaujímavejšie, najbizarnejšie a najvtipnejšie príbehy zo 14 rokov, ktoré prežil na cestách. Medzi inými napríklad to, ako v Oceánii vystúpil na zlom ostrove a ďalšia loď mu šla až o týždeň, ako mu na Taiwane úplne neznáma žena ponúkla milión za oplodnenie, alebo ako sa – nie raz, ale hneď dvakrát – dostal cez Tinder na rande s ladyboyom.

Kniha Testované na ľuďoch

Táto knižka vás prevedie tridsiatkou najkrutejších experimentov, ktoré boli na ľuďoch vykonané od roku 1920 až po súčasnosť. Kapitoly sú doplnené o fantastické ilustrácie Michaela Beyera, ktoré spolu s textom ukazujú realitu toho, čím všetkým si museli ženy, muži, ale aj deti často (ne)dobrovoľne v záujme vedy prejsť.

Vedci, o ktorých sa v novej knihe o (ne)etických experimentoch píše, sa často nebáli zachádzať za hranice chápania všetkých. Mnohé sa odohrali pred desiatkami rokov a o viacerých ste možno ani nepočuli. Ako to však v tomto svete chodí, nikto nikdy nemôže vedieť, či sa súčasťou nejakého bizarného experimentu nevedomky nezúčastnil. A aj na toto vám kniha Petry Sušaninovej poskytne odpoveď.

Autorka vyštudovala psychológiu na UPJŠ v Košiciach. Popri štúdiu ľudskej mysle ju však zlákalo aj písanie, ktorému sa venuje od roku 2016. Ako sa ale k téme experimentovania na ľuďoch dostala? Ako prezradila, tak trochu v tom má prsty vydavateľstvo a ona sa témy chytila, pretože jej je nesmierne blízka.

Najnovšie články