popularmechanics.com

Vitajte pri našom novom seriáli, v ktorom sa budeme venovať tým najväčším a najznámejším konšpiračným teóriám, ktoré na našej planéte vznikli. Žijeme vo svete, keď sa...

Vitajte pri našom novom seriáli, v ktorom sa budeme venovať tým najväčším a najznámejším konšpiračným teóriám, ktoré na našej planéte vznikli. Žijeme vo svete, keď sa k nám len zťažka dostanú skutočne pravdivé informácie. Mocné spoločnosti, vlády jednotlivých štátov, skrátka všetci, ktoré na to majú dôvod, nám klamú, manipulujú našimi názormi a ovplyvňujú tým naše konanie. Či už týmto teóriám veriť budete, alebo nie, je na vás. Jedno je ale isté… Skutočnú pravdu sa už asi nikdy nedozvieme.

tanigble-technology.com
tanigble-technology.com

V úvodnom dieli sa budeme venovať snáď najväčšej konšpirácii v histórii ľudstva, ktorá odštartovala možnože začiatok konca sveta, tak ako ho poznáme, a to vojnu s terorizmom, ako to Američania radi označujú. Ide o udalosti z 11. septembra 2001, keď podľa oficiálnej správy amerických úradov unieslo 19 príslušníkov islamskej organizácie al-Kádia štyri komerčné lietadlá. Dve z lietadiel narazili do WTC (Svetové obchodné centrum) v New Yorku, jedno do budovy Ministerstva obrany vo Virgínii (Pentagon) a posledné po vzbure cestujúcich havarovalo v neobývanej časti Pensylvánie. Celkový počet obetí sa vyšplhal až na 2995 ľudí, celkovo zo 70 krajín sveta. USA odštartovalo vojnu proti terorizmu a radikálne zmenili svoju bezpečnostnú politiku. Je však táto oficiálna správa pravdivá? Odborníkom na konšpiračné teórie sa to nezdá. V prípade je totiž mnoho nejasností a motív USA na zinscenovanie útoku je jednoduchý – zámienka na vstup ozbrojených síl do krajín Blízkeho východu.