Slovensko. Krajina, kde sa skúškou dospelosti chápe maturita. Poznáte to. Som maturant a cítim sa dospelo. Poctivo sa učím celý akademický týždeň a som na seba...

Slovensko. Krajina, kde sa skúškou dospelosti chápe maturita. Poznáte to. Som maturant a cítim sa dospelo. Poctivo sa učím celý akademický týždeň a som na seba právom hrdý. Už som veľkáč. Ale viete si predstaviť, že by vám otec jedného dňa povedal: „ Synu, pre mňa budeš dospelý, až keď ulovíš leva..?“ Alebo: „Oženíš sa, chlapče, ale až keď si nahý zaskáčeš po býkoch!“ Aj takto to, skutočne, ešte v dnešných dobách v rôznych častiach nášho rozmanitého sveta vyzerá.

dospievanie

Toto je  kmeň  Satere- Mawe, v ktorom  musia muži preukázať svoju dospelosť tak, že po dobu desiatich minút majú na ruke takúto originálne navrhnutú  rukavicu plnú mravcov. Jed mravcov v nej spôsobuje bolesť, ktorá by sa vraj dala prirovnať k bolesti zo strelného zranenia. No a aby toho na týchto úbohých dospievajúcich mužov nebolo málo, musia  si tento rituál v nasledujúcich mesiacoch zopakovať  tak dvadsaťkrát a nevydať pri tom ani jeden boľavý povzdych. Takže rukou by ste si s nimi najbližšie dni asi nepotriasli.

dospievanie2

Na ostrove Pentecost každoročne prebieha obrad Naghol. Podstatou je skočiť z výšky 25 metrov dole. Najväčší  frajer je ten, ktorý sa čo najbližšie priblíži hlavou k zemi.  Je to jednoduché: o členky lianu priviaž, skoč a… už sa len modli. Tadá! Je z teba muž! Čo vravíte na takýto  bungee jumping?

 Toto je chlapík z Etiópskeho kmeňa Hamarov. Aby dokázal, že je skutočne pripravený stať sa mužom, stačí mu „iba“  poskákať po pätnástich kravách a býkov. Nahý. Ak sa mu to nepodarí, nikdy sa nesmie oženiť. Zvládli by ste to?

Toto je chlapík z Etiópskeho kmeňa Hamarov. Aby dokázal, že je skutočne pripravený stať sa mužom, stačí mu „iba“  poskákať po pätnástich kravách a býkoch. Nahý. Ak sa mu to nepodarí, nikdy sa nesmie oženiť. Zvládli by ste to?

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )