Maryone

Spoločnosť Maryone navrhla vlak, ktorý "lieta po zemi" rýchlosťou ako lietadlá.

Mnohí si ešte istotne pamätajú ešte na koncept Hyperloop, ktorý má znamenať prevrat v doprave. No nie je to jediný projekt, ktorý plánuje dopravu budúcnosti. Jedným z ďalších je aj AeroSlider. Ten funguje na princípe elektromagnetických prstencov, cez ktoré prechádza levitujúca vlaková súprava. 

AeroSlider by tak chcel vytvoriť konkurenciu k leteckej doprave, ktorá je kritizovaná práve kvôli ekologickej stránke. Ako informuje portál Futurism, nový koncept dopravy by neprodukoval žiadne uhlíkové emisie. Spoločnosť na svojej stránke informuje, že kapsula, v ktorej by sa prepravovali ľudia, by bola dlhá 250 metrov a elektromagnetické prstence by sa nachádzali vo vzdialenosti 120 metrov.

Maryone

Vlak by bol luxusne zariadený, okrem kupé by sa tam nachádzal dokonca aj park. Obrovskou výhodou by bola prepravná rýchlosť, vďaka ktorej by cesta medzi Moskvou a Šanghajom mohla trvať iba 10 hodín.

Nemožná by bola ale preprava cez oceány, kvôli ukotveniam prstencov by ale cesta po súši, či prekonávanie krátkych vzdialeností cez more nemali byť problémom. Prepojiť by sa tak efektívne dala Európa s Áziou či Afrikou.

Maryone

Samozrejme, zatiaľ ide iba o koncept a je otázne, či sa nájde dostatok vôle a hlavne financií takýto projekt realizovať. Hlavný návrhár Guillermo Callau však dúfa, že ich návrh aspoň ľudí prinúti uvažovať o iných možných alternatívach k leteckej doprave, pretože to podľa jeho slov budeme potrebovať.

Koncept zatiaľ nie je technicky dotiahnutý do konca, no je podobný ako hyperloop Elona Muska. Namiesto potrubia, v ktorom by sa mala kapsula pohybovať by sa pri tomto koncepte využívali akési prstence.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )