Uprising reggae festival sa môže tešiť nielen z nominácie v prestížnych European Festival Awards, ale aj z nového ročníka zimnej edície festivalu. Čakanie na ďalšie leto si...

Uprising reggae festival sa môže tešiť nielen z nominácie v prestížnych European Festival Awards, ale aj z nového ročníka zimnej edície festivalu. Čakanie na ďalšie leto si fanúšikovia festivalu môžu spríjemniť piatym pokračovaním Uprising Winter Edition v bratislavskom Ateliéri Babylon 29. novembra 2014.

chezidek 03

chezidek 02Na piaty ročník Uprising Winter Edition si organizátori pripravili naozajstnú lahôdku pre fanúšikov Roots Reggae. Do našich končín po prvýkrát prichádza jamajský rastaman Chezidek s kapelou Fireman Crew. Hneď prvý hit „Leave The Trees“, ho katapultoval do karibskej prvej ligy reggae umelcov, dostal sa doTop 10 Dancehall Chart od BBC a odvtedy Chezidek cestuje po celom svete. Jeden z jeho najpopulárnejších albumov, Inna De Road, obsahuje hity ako „Dem A Fight We“, alebo „Call Pon Dem“, ktorý bol aj súčasťou hry Grand Theft Auto 4 (GTA IV) a vyšiel aj na jej oficiálnom soundtracku. Chezidek sa za svoju kariéru objavil na mnohých amerických aj európskych festivaloch a spolupracoval s producentami ako sú Bobby Digital, Don Corleon, Sly & Robbie, Massive B alebo Jah Solid Rock. Vystúpenie na Uprising Winter Edition v Bratislave bude jeho česko-slovenská premiéra a je jasné, že si ho nemožno nechať ujsť.

Ako už býva zvykom, program doplní ešte množstvo atraktívnych umelcov a je sa zaručene na čo tešiť. Prvých 100 lístkov kúpite v sieti Ticketportal za 15€, potom za 18€. Všetky informácie nájdete na domovskej stránke festivalu.

[youtube O3cPx6TZFSo 720 410]