Foto: Twitter - @Oce4ka/TASR/AP (fotografia vpravo je ilustračná)

Ukrajinská hymna je v Rusku považovaná za symbol nacizmu.

V Rusku sa už o demokratickom režime v žiadnom prípade nedá hovoriť, o čom svedčí aj najnovší bizarný a zároveň smutný prípad. Klavirista, ktorý na verejnosti zahral ukrajinskú hymnu, bol totiž odsúdený na dvojtýždňový pobyt vo väzení, informuje denník The Moscow Times.

Klavirista z toho vyviazol pomerne „dobre“

Sibírsky podnikateľ Vladimir Fofanov zahral na ruskej verejnosti ukrajinskú hymnu, čo je v Putinovom režime v súčasnosti neodpustiteľné. Obyvateľ Ťumenu tak bol odsúdený na 2 týždne vo väzení.

Vo veci mu priťažil aj fakt, že video uverejnil na sociálnej sieti a mohli si ho tak pozrieť tisícky ľudí. Súd ho okrem iného obvinil z propagácie a vykrikovania extrémistických pravicových názorov a z podpory zakázanej organizácie UNA-UNSO.

Fofanov odmieta, že by niečo vykrikoval, čo dokazuje aj spomínané video. Z toho totiž vyplýva, že len pokojne hral na svoj hudobný nástroj a nikoho k ničomu nepodnecoval ani nijak neohrozoval. Fofanov však z toho celého vyviazol ešte pomerne „dobre“  a súdu prisľúbil, že sa podobný incident v budúcnosti už nezopakuje.

 

Uložiť článok

Najnovšie články