Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Slovensko eviduje celkovo 314 nakazených koronavírusom.

Na Slovensku pribudlo 22 nových pozitívnych prípadov nákazy na nový koronavírus. V štátnych laboratóriách testovali 720 ľudí, pozitívne výsledky malo 22. Spolu je tak na Slovensku 314 pozitívne testovaných. Testy zo súkromných laboratórií zatiaľ známe nie sú. Na nedeľnej tlačovej konferencii o tom informoval premiér Igor Matovič. 

Celkovo evidujeme 6839 negatívnych testov na koronavírus.

Hygienicky stan pred Fakultnou nemocnicou v Trnave, foto: TASR – Lukáš Grinaj

Vláda pripravila prvé rýchle opatrenia na pomoc ekonomike

láda pripravila balík prvých opatrení na pomoc ekonomike zasiahnutej pandémiou nového koronavírusu. Zatiaľ ich je sedem, nazvaných Prvá pomoc zamestnancom, firmám a živnostníkom. Informoval o tom v nedeľu premiér Igor Matovič (OĽaNO) s predstaviteľmi ostatných koaličných strán. Viac sa dočítate TU.

Dnes sú predajne zatvorené, výnimkou sú pohotovostné lekárne i veterinári

Predajne potravín, mäsa, chleba a pečiva, ovocia a zeleniny, predajne potravín pre dojčatá a malé deti i na osobitné lekárske účely. Rovnako aj predajne a výdajne zdravotníckych pomôcok, drogérie, predajne novín a tlačovín i predajne s krmivom pre zvieratá zostanú v nedeľu zatvorené. Nariadený majú totiž sanitárny deň.

Výnimkou sú veterinárne ambulancie i takzvané pohotovostné lekárne, ktoré budú otvorené aj počas nedele. Vyplýva to z opatrení Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, ktoré prijal ústredný krízový štáb pre pandémiu nového koronavírusu.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )