Foto: TASR/AP

Slovensko dnes zaznamenalo 19 nových prípadov.

Na Slovensku je 19 nových prípadov nákazy vírusom COVID-19 Informoval o tom premiér Peter Pellegrini. K včerajšiemu večeru to bolo 105 pozitívnych vzoriek, toto číslo dnes vzrástlo na 123.

Článok pokračuje pod videom ↓

Celkový počet negatívne testovaných vzoriek 2316 negatívnych.

Núdzový stav na ďalšie subjekty v zdravotníctve

Núdzový stav, ktorý bol od pondelka (16. 3.) v súvislosti s výskytom nového koronavírusu vyhlásený pre štátne nemocnice, platí oddnes (19. 3.) pre ďalšie subjekty, pôsobiace v zdravotníctve. Rozšírenie platnosti v stredu schválila vláda.

Podľa schváleného uznesenia na základe ústavného zákona o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu sa platnosť núdzového stavu týka všetkých držiteľov povolenia na prevádzkovanie ústavnej zdravotnej starostlivosti, ambulancií záchrannej zdravotnej služby a dopravnej zdravotnej služby.

Rozsah je rozšírený aj na Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR, Úrad verejného zdravotníctva SR a jeho regionálne úrady, Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a subjekty, ktoré s týmto úradom majú uzatvorenú zmluvu o zabezpečení vykonávania prehliadok mŕtvych tiel, takisto núdzový stav platí aj pre pohrebné služby.

„Nebude to platiť na ambulantný sektor, teda všeobecných lekárov, špecialistov v ambulanciách,“ dodal premiér Peter Pellegrini. Pracovníci spomínaných úradov a inštitúcií zároveň nebudú môcť odmietnuť prísť do práce, respektíve vyhlásiť štrajk.