Ilustračná fotografia, Archív SITA/AP

Potvrdil to dnes premiér Igor Matovič po sobotnom rokovaní vlády.

Po tom, čo včera pribudlo na Slovensku 14 nových prípadov a celkový počet sa zvýšil na 137, dnes oznámil premiér Igor Matovič ďalších 41 prípadov. Spoločne tak na Slovensku monitorujeme dokopy 178 prípadov nákazy novým koronavírusom.

Článok pokračuje pod videom ↓

V piatok pribudlo 14 nových prípadov

Na Slovensku pribudlo v piatok 14 nových prípadov nákazy novým koronavírusom, celkový počet evidovaných prípadov ochorenia COVID-19 stúpol na 137. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

V nemocnici na bratislavských Kramároch odhalili testy nový koronavírus u dvoch mužov z Bratislavy. Ďalší prípad sa zaznamenal v Národnom onkologickom ústave, muž z Malaciek mal kontakt s osobou z Rakúska. Pozitívne testovaní muži z Humenného a Michaloviec a žena z Jakubovian sú v karanténe v Gabčíkove, kde prišli po návrate z Rakúska. Mužov z Moravského Lieskového a Považskej Bystrice diagnostikovali vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne.

Ženu zo Spišskej Belej diagnostikovali vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Prešove a muža, ktorý pricestoval z Paríža, diagnostikovali v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku. Dvom ženám a jednému mužovi potvrdili pozitívne testy na koronavírus v Univerzitnej nemocnici v Martine a muž z Hronoviec, ktorý bol v kontakte s ochorením COVID-19, bol diagnostikovaný vo Fakultnej nemocnici v Nitre.

„Negatívny výsledok na toto ochorenie ukázalo spolu doteraz 2670 testov,“ dodala Eliášová.

Najnovšie články