Foto: commons.wikimedia.org( Eva Rinaldi)

Dolores mala len 46 rokov v čase, keď ju 15. januára našli mŕtvu v hoteli v Londýne.

Čo zapríčinilo jej smrť, nebolo doteraz známe. Zdalo sa, že speváčke, skladateľke a gitaristke z Limericku sa darí dobre, dokonca plánovala nové projekty. Na marec bolo naplánované aj turné a len niekoľko dní pred jej smrťou časopis Rolling Stone uviedol informáciu, že sa Dolores spojila aj s Noelom Hoganom a plánovali prvú spoločnú nahrávku po šiestich rokoch. Jej nečakaná smrť preto prekvapila a zasiahla celý hudobný svet.

Dolores počas svojho života vydala sedem albumov spoločne s kapelou The Cranberries, dva sólové albumy. Noel Hogan sa vyjadril: “Dolores bola skvelá, mala sa dobre a hovorili sme o tom, že opäť nadviažeme spoluprácu.” Pred 14. januárom speváčka dokonca poslala Noelovi na zváženie dve skladby, ktoré by mohli počas ich spolupráce zaznieť.

Jej náhla smrť je o to viac nepochopiteľná, že ešte 15. januára telefonovala O´Riordanová zástupcovi Danovi Waiteovi a nechala mu dve hlasové správy, že by sa s ním a s jeho manželkou rada zišla na večeri. Waite bol z jej smrti zdrvený, tvrdí však, že zo správ sa nedá povedať, že by jej niečo bolo. Pôsobila, že je všetko v poriadku a má sa dobre. Aj keď sa miestami šírili fámy, že trpí depresiami, mala plány na ďalší týždeň, čo nenasvedčuje tomu, že by si chcela sama siahnuť na život.

Z jej posledných hlasových správ je údajne možné cítiť radosť a nadšenie. Vyjadrovala lásku k svojim deťom a obdivovala jednu z Eminemových nahrávok “In Your Head“. Jej producent Youth sa vyjadril, že v jednej z hlasových správ dokonca spievala. Do nahrávky zaspievala úsek z pesničky od The Verve – Bitter Sweet Symphony.

Do Londýna Dolores odcestovala, aby s D.A.R.K. prediskutovala nahrávku, ktorá bola v tom čase už takmer hotová. Kým bola O´Riordanová v Londýne, mala dokonca dohodnutú spoluprácu s kapelou Bad Wolves. Kapela sa totiž chystala vydať alternatívnu verziu jej pôvodnej skladby Zombie a potrebovali k tomu aj jej hlas.

Nič z toho však už urobiť nestihla a svoje plány už nikdy nenaplní. 15. januára, 46-ročnú Dolores O´Riordanovú našli v jej hotelovej izbe v Londýne a nejavila žiadne známky života. Cudzie zavinenie bolo nateraz vylúčené, výsledky z pitvy a z toxikologických testov sa však zatiaľ na verejnosť nedostali. Výsledky ďalších testov majú byť známe začiatkom apríla.

Pozri aj: Bola sexuálne zneužívaná otcom, no dlho o tom mlčala. 10 faktov o speváčke Dolores O’Riordan a The Cranberries, o ktorých ste doteraz netušili

independent
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )