Foto: TASR - Veronika Mihaliková

Počasie na najbližšie dni môžeme zhrnúť tak, že tento týždeň prinesie chladné počasie, a to aj so snehovými zrážkami.

Pre niektorých ľudí nastalo obdobie, na ktoré čakajú celý rok. Celú krajinu zdobí inovať už od minulého týždňa a inak to nebude ani v nasledujúcich dňoch. Podľa iMeteo nás po rokoch čaká zasnežený Mikuláš.

Článok pokračuje pod videom ↓

Pozor, prituhne

Snehové vločky sa počas uplynulého víkendu objavili aj v tých najnižších polohách a aj v tých najnižších polohách poriadne prituhuje,“ vysvetľuje iMeteo.

Podľa portálu predpoveď na tento týždeň jednoznačne naznačuje, že priemerné teploty na našom území by mali byť pod hranicou dlhodobého normálu. Zrážkovo by mal byť priemerný.

Ako iMeteo informuje, po mrazivej noci, počas ktorej teploty klesali až na -20 °C, nás dnes čaká studený deň. Na viacerých miestach sa očakáva celodenný mráz.

Pozitívom však je, že nás spočiatku prekvapí slnečné počasie. Až v priebehu dňa bude od západu pribúdať oblačnosť, ale zrážky nám ešte nehrozia.

Foto: TASR – Erika Ďurčová

Ďalej dodáva, že aj nadchádzajúca noc bude chladná, ale už nie taká mrazivá, ako tá uplynulá. Teploty klesnú na celom území pod nulu, avšak len v najchladnejších oblastiach Slovenska pod -10 °C. V ďalších dňoch by malo na našom území zavládnuť opäť stabilnejšie a pokojnejšie, no chladné počasie.

Zasnežený Mikuláš

Podľa predpovede Meteo Slovensko to vyzerá tak, že nás na Mikuláša zasype. Nádielku však nedostanú iba hory, ako je tomu zvykom, ale aj nížiny. „Snehová nádielka bude najmä na západe a severe krajiny. V nížinách západného Slovenska spadne okolo 10 až 20 centimetrov čerstvého snehu. Na horách môžeme očakávať až 20-centimetrovú vrstvu snehu,“ informuje stránka.

Ako ďalej dodáva iMeteo, sneh nás bude sprevádzať väčšinou týždňa. Počas stredy sa sneženie dostane aj na východ a ustávať by malo až vo štvrtok.

Uložiť článok

Najnovšie články