Foto: Facebook (Sloboda Zvierat)

Majiteľ psa v obci Bátorové Kosihy spáchal hnusný a neľudský čin.

Občas sú ľudia schopní skutočne spáchať činy, ktoré by vám nenapadli ani vo sne. Pes je najlepším priateľom človeka a aj napriek tomu existujú jedinci natoľko krutí, že dokážu toto zviera ťahať za svojim autom, kým neumrie. Samozrejme zvieratko môže občas spôsobovať aj problémy, to však neznamená, že by sme naň mali zanevrieť alebo ešte horšie, začať ho týrať [Správa bola aktualizovaná].

V Južnej Kórei si ľudia dokážu na psom mäse pochutnať, čo je mimo naše chápanie. No tento slovenský skutok povýšil ľudskú zvrátenosť na ešte horšiu úroveň. Muž v obci Bátorové Kosihy na juhu Slovenska, priviazal svojho psa za auto a ťahal ho stovky metrov. Keď už pes nevládal bežať, spadol na zem, no ani to chlapa nezastavilo a pokračoval ďalej. Svedok uviedol, že išiel rýchlosťou minimálne 50 kilometrov za hodinu.A aj napriek tomu, že tento hnusný incident mal svedka, vyzerá to tak, že vo veci osudu vodiča to veľmi nezaváži. Portál Noizz.sk uvádza, že podľa nitrianskej krajskej policajnej hovorkyne, Renáty Čuhákovej, vec prebrala Štátna veterinárna správa v Komárne. Muž, ktorý bol svedkom situácie uviedol, že sa auto snažil zastaviť, no už bolo neskoro. Keď sa mu to podarilo, vylepil vodičovi facku.Čo je však ešte nechutnejšie, vodič má lekársku správu o tom, že ma zlomené rebrá a na svedka podal trestné oznámenie, zatiaľ čo jeho skutok polícia označila ako priestupok. Aký to mal byť priestupok však nešpecifikovala. Noizz.sk ďalej uvádza, že vodičova verzia sa mierne líšila. Vraj sa snažil za pomoci akejsi slečny psa dostať do auta. Keď sa mu to nepodarilo, uviazal ho za auto a pomaly ťahal domov. Až tam si mal vraj všimnúť, že zviera uhynulo.To je však veľmi chabá výhovorka, ktorá nesúhlasí s výpoveďou svedka. Hlavný inšpektor Slobody Zvierat, Jozef Chmel uviedol, že „v tomto prípade ide o brutálny čin psychopata, ktorý sa nedá ničím ospravedlniť.“ Polícia však namieste nezaistila dôkazy ako telo psa, ktoré nechala majiteľa odniesť domov a zakopať ho. Na muža stále nie je podané trestné oznámenie. Podľa prokurátora nie je možné jednoznačne preukázať úmysel.

Čo sa týka svedka, uviedol, že ho podporujú ľudia aj policajti, no zákon nie je na jeho strane. Podľa neho bude mať vodič auta aj svedkov. „Všetci vieme akých svedkov,“ dodáva svedok, ktorý vodiča označil za občana rómskej národnosti. Budeme dúfať, že pre muža, ktorý jednal v záujme zvieraťa, všetko dopadne dobre. Portál Noizz.sk na záver uvádza, že „Všetko, čo sa deje, je stále spôsobené dierou v zákone na ochranu zvierat, keďže za novelu Zviera nie je vec ešte stále mnohé strany bojujú.Ak by sa tento zákon podarilo presadiť, všetky psy by boli čipované, a tak by sa ukončila aj činnosť nelegálnych množiteľov. Smutné však je, že ešte stále na Slovensku zviera nie je považované za cítiacu bytosť, no len za obyčajnú vec.

Aktualizované

K celému incidentu sa vyjadril policajt. Samozrejme prostredníctvom anonymného e-mailu, čo odôvodnil slovami: „Pracujem v policajnom zbore a je mi na vracanie z postupov v tejto firme. A keďže PZ SR má veľký vplyv na chod našej krajiny, ako aj sami vidíme v aktuálnom čase, už to aj mnohým policajtom začína liezť na nervy…“  Čestný policajt sa rozhodol uviesť veci na pravú mieru.

Informovali sme vás, že telo utýraného psíka, teda hlavný dôkaz, nebolo zaistené. „Telo po príchode polície na mieste bolo, avšak vyšetrovateľ, ktorému mal byť prípad pridelený, tento prípad neprevzal, údajne to odôvodnil tým, že sa nedal preukázať úmysel. Toto tvrdenie je podľa mňa a viacerých ďalších kolegov nezmysel,“ píše policajt v správe adresovanej Slobode Zvierat.

Napriek tomu, že vyšetrovateľ mal k dispozícii priamy dôkaz, páchateľa, telefónne číslo a dokonca aj svedka, skutok nekvalifikoval ako trestný čin. Policajt uvádza, že vyšetrovateľ by sa mal riadiť vlastným úsudkom, no nie je si istý, či mu tento úsudok niekto neupravil. „Tým pádom žiadny trest pre toho chlapa nehrozí. A taktiež aj preto sa telo mŕtveho psa nechalo na pochovanie.

O fungovaní vyšetrovania a polície si pokojne utvorte názor sami, no je jasné, že by sme nemali všetkých príslušníkov policajného zboru hádzať do jedného vreca. „Ak ste podali na ten ľudský odpad trestné oznámenie, máte taktiež právo podať sťažnosť proti rozhodnutiu toho vyšetrovateľa.“ Na záver tiež tento anonymný policajt poukázal na fakt, že by prípadu nezaškodila medializácia, keďže je podľa neho „vhodná doba vyťahovať takéto veci.

Pozri aj: Zo stoviek ostalo len 12. Tento vzácny endemit už čoskoro kvôli človeku celkom vyhynie

noizz.sk
Príbehy
0
Komentovať (0)