Foto: Facebook (Steve Ecklund)

Reportér sa vola Steve Ecklund a je moderátorom populárnej loveckej relácie.

Steve sa stretol s obrovským nepochopením a pobúrenými reakciami, keď na Facebook nahral fotku, na ktorej pózuje zo zastrelenou pumou. Steve pochádza z kanadskej Alberty a je moderátorom populárnej loveckej šou The Edge. Je známy svojimi kontroverznými fotografiami, ktorými sa chváli na internete. Zvyčajne je na nich zachytená zastrelená vysoká zver, medvede, barany a tentokrát aj majestátna puma americká.

Na najnovšom obrázku je Steve s niekoľkými kamarátmi a dvomi bíglami. Pózujú pred zastrelenou pumou, ktorej kvapká zo srsti krv. Na stránke relácie The Edge je však Steve vedený ako Fair Chase Hunter, teda spravodlivý lovec alebo lovec, ktorý sa riadi pravidlami, ktoré sa k tomuto športu vzťahujú. Zúčastňuje sa teda len eticky korektných lovov a všetky zvieratá, ktoré zastrelí, majú voľný výbeh, čo znamená, že ich sloboda nie je obmedzené plotom či bariérou.

Britská organizácia Hunt Saboteurs Association sa však vyjadrila, že Steve je morálne trestuhodný a zabitie pumy bolo barbarské. “Či je to legálne alebo nie a v akejkoľvek krajine sa to deje, tento šport je morálne tresuthodný a nemá žiadne zastúpenie v takzvanej civilizovanej spoločnosti,” povedal Lee Moon, hovorca organizácie Hunt Saboteurs Association, ktorej názov by sme mohli preložiť ako Asociácia Sabotérov Lovu.

A pretty averagely outstanding morning I'd say🏹🏹🏹

Posted by Cabela's Ambassador – Steve Ecklund on Samstag, 10. September 2016

Posted by Cabela's Ambassador – Steve Ecklund on Samstag, 18. November 2017

K organizácii sa jednohlasne pripojili aj ďalší ľudia, ktorí jeho čin odsudzujú. Vôbec si však neuvedomujú, že aj napriek súcitu voči zvieratám je takýto činmorálne akceptovateľný a najmä neporušuje žiadne či už právne alebo etické zákony. Aj keď to nie je najlepší čin, lovenie divej zveri tu bolo vždy a nesie v sebe hlboko zakorenenú tradíciu, ktorú neodstránime nech by sme sa snažili akokoľvek. Čo si o tejto kauze myslíte vy?

Pozri aj: Ochranári sú nadšení. Zraniteľné leopardy snežné prvýkrát natočili v divokej prírode východného Tibetu

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať