Ilustračná foto: Pxhere

Otrasný prípad sa odohral ešte v máji minulého roka.

Mužovi z obce blízko českého mesta Dačice, ktoré sa nachádza v Juhočeskom kraji, hrozia tri roky väzenia za skutok, ktorý dokáže iba málokto pochopiť. Žiaľ, o podobné prípady nie je núdza ani u nás. Tento prípad sa odohral ešte minulý rok v máji. Muž zobral do rúk kuchynský nôž a svojho dospelého čierneho psa, ktorý sa podobal labradorskému retrieverovi, usmrtil obzvlášť krutým spôsobom.

Psíkovi totiž nožom podrezal krk a spôsobil mu hlbokú reznú ranu dlhú až 16 centimetrov. Ako uvádza portál idnes.cz, zviera nemalo šancu na prežitie a na následky masívneho krvácania zomrelo.

Podozrivý muž, ktorý pre kriminalistov nie je neznámou osobou, usmrtil obzvlášť trýznivým spôsobom svojho dospelého psa čiernej farby podobného plemenu labradorský retriever,” povedala policajná hovorkyňa z okresu Jindřichův Hradec Hana Millerová. “Týmto konaním podozrivý zapríčinil psovi utrpenie a neprimeranú bolesť. Zviera následne uhynulo,” dodala.

Na tento hrozný čin upozornila políciu neznáma osoba z mužovho okolia. Polícia sa spolu s pracovníkom veterinárnej stanice dostavila na miesto činu. Psa pracovník prezval s cieľom vykonania pitvy.

Zarážajúce je aj to, ako sa muž snažil svoje konanie obhájiť. Tvrdil, že sa údajne nachádzal v ťaživej životnej situácii. Policajná komisárka v auguste vypracovala uznesenie o začatí trestného stíhania pre trestný čin týrania zvierat. Momentálne je už aj hotový návrh na podanie obžaloby.

Ak bude muž odsúdený, hrozí mu trest odňatia slobody od šiestich mesiacov až do troch rokov.

 

 

1
Uložiť článok
Komentovať