Ilustračná foto: Unsplash (Mayron Oliveira)

Vraždy novorodeniat v Indii nie sú výnimočným prípadom.

Tento indický muž pri poslednej rozlúčke so svojou dcérou zažil nečakaný šok. Práve, keď sa jej telo chystal uložiť do hrobu, všimol si, že je v ňom živý novorodenec.

Muž našiel pochovaného živého novorodenca

Ako uvádza portál The Guardian, muž menom Hitesh Sirohi práve kopal hrob pre svoju dcéru, ktorá zomrela len niekoľko hodín po narodení, keď si všimol, že v zemi bolo zaživa pochované malé dievčatko. Žiaľ, nie je to jediný prípad a indická vláda bojuje so zvyšujúcim sa počtom vrážd novorodencov. Našťastie, muž konal v tomto prípade pohotovo, dieťa zo zeme vybral, uistil sa, či dýcha a privolal pomoc.

Dieťa bolo podľa Hitesha zabalené do kusu látky a plakalo. Spočiatku si myslel, že ožilo jeho vlastné dieťa, čoskoro si však uvedomil, že to tak nie je. Dievčatko bolo okamžite prevezené do nemocnice, kde mu poskytli rýchla pomoc. Všetky náklady súvisiace s ošetrením nájdeného dieťaťa sa rozhodli uhradiť politickí činitelia.

Dievčatá sú v rodine neželané

Vraždy novorodencov sú v Indii pomerne častým javom a najčastejšie zomierajú najmä dievčatá. Rodičia totiž túžia po tom, aby sa im narodil chlapec, teda možný dedič majetku a nasledovník hlavy rodiny. Keď sa do rodiny narodí dievča, je považované za príťaž a rodičia sa neraz rozhodnú zbaviť sa ho aj takýmto brutálnym spôsobom.

Indická vláda proti zabíjaniu novorodencov bojuje ako vie. Zavádza napríklad prísne zákony, ktorými sa snaží znížiť rozdiel v počte narodených chlapcov a dievčat. V roku 2011 sa napríklad narodilo 940 dievčat na každých 1 000 chlapcov.

Zákon zakazujúci zisťovanie pohlavie dieťaťa ešte pred jeho narodením vstúpil do platnosti ešte v roku 1994, ľudia si však vždy nájdu spôsob, ako zákon obísť. Ak sa im podarí zistiť, že sa do rodiny narodí dievča, neváhajú využiť nelegálne prostriedky a metódy na to, aby umelo vyvolali potrat. V britskom časopise The Lancet bola publikovaná štúdia, podľa ktorej sú čísla skutočne alarmujúce, za posledné tri desaťročia bolo zámerne vyvolaných až 12 miliónov potratov, a to len preto, že sa malo narodiť dievča.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Rural Engagement. . . . . . . . #rural #rurallife #ruralindia #smartphonephotography #indiapictures #travel #travelgram #snapseed #samsung #monochromatic #india

Príspevok, ktorý zdieľa Navaneeth Sudheer (@navaneeth_sudheer),


Ak sa dieťa predsa len narodí, rodičia sa ho bez váhania zbavia, pred časom bolo v Rajastane nájdené pohodené trojtýždňové dieťa. Dieťa v plytkom hrobe plakalo, no po niekoľkých týždňoch v nemocnici zahynulo. V roku 2017 zas polícia Maharashtre našli v kanalizácii vedľa nemocnice až 19 plodov, všetko by to boli dievčatá. Zo zločinu bol obžalovaný lekár, ktorý na požiadanie vykonával potraty ženám, ktoré túžili po potomkovi mužského rodu.

The Guardian
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )