Foto: Youtube (The Boring Company)

Ľuboš Belko / / Veda
Elon Musk je známy najmä pre svoje spoločnosti Tesla a SpaceX.

Na rováši však má aj iné projekty. Medzi jeden z menej známych, no rozhodne veľmi ambicióznych, patrí aj jeho spoločnosť Boring company. Boring v tomto prípade neznamená, že je jeho spoločnosť nudná, ako by sa mohlo na prvý dojem zdať, ale to, že sa venuje výstavbe tunelov. Muskove ambiciózne plány zahŕňajú Hyperloop, no aj tunel, ktorý by mal vzniknúť pod kalifornskou metropolou, Los Angeles.

Musk by mal vybudovať hyperloop tunely medzi mestami Baltimore a Washington a dokonca by týmto spôsobom mal prepojiť aj centrum Chicaga a letisko O’Hare. Jeho spoločnosť sa však momentálne už nevenuje len vykopávaniu čo najhlbších dier na pozemkoch jeho firmy. Svoj cieľ vystavať tunel pod Los Angeles a uľahčiť tak prepravu v meste, už čoskoro zrealizuje.

Elon Musk claims that the authorities of Los Angeles liking the idea of high-speed tunnels

Jeho spoločnosť Boring Company dostala prednedávnom finančnú injekciu v hodnote 91 miliónov eur. Kilometer tunelu pre hyperloop však firmu stojí zhruba miliardu dolárov, takže kým skutočne príde budúcnosť, budeme musieť počkať. Aspoň dovtedy kým sa Muskovi podarí znížiť náklady. Boring Company však kúpila už druhý raziaci stroj a náklady na výstavbu chce znížiť až desaťnásobne.

Here’s our first look at Elon Musk’s Boring Co. LA tunnel

Tunel sa tak môže stať realitou v priebehu nadchádzajúcich mesiacov či rokov. To ako by mal fungovať si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Pozri aj: Zuckerberg oznámil, že Facebook plánuje čoskoro spustiť zoznamku. Má byť konkurentom tých najznámejších ako je Tinder či Badoo

zive.sk
0
Komentovať (0)