Foto: youtube.com ( CBC News)

Matej Mensatoris / / News
Na utorňajšej konferencii F8, ktorá sa koná každoročne a je určená pre vývojárov Facebooku, Zuckerberg oznámil, na čom momentálne pracuje.

Jednou z predstavených vecí je to, že najznámejšia sociálna sieť plánuje spustiť zoznamku a chce tak konkurovať známym aplikáciám ako je Tinder či Pinge. Zuckerberg ale zdôraznil, že cieľom je, narozdiel od Tinderu, nájsť dlhodobé vzťahy a nielen príležitostné zoznámenie. 

Nie je zatiaľ jasné, ako to chce Facebook zariadiť, no od začiatku sa zameriava na ochranu súkromia. Produktový riaditeľ Chris Cox povedal, že nápad pochádza od párov, ktorí tvrdia, že to najkrajšie čo zažili na Facebooku je, že sa na ňom stretli so svojim partnerom.

Cieľom je vytvoriť produkt, ktorý by bol prispôsobený tak, aby ľudia, ktorí nemajú záujem o hľadanie partnera neboli do tohto zahrnutí a naopak. Na to by mala slúžiť ikona v pravom hornom rohu obrazovky, ktorá presmeruje užívateľov na zoznamku.

foto: Pexels

Tam si môžu vytvoriť profil, ktorý používa iba krstné meno a nebude zahrňovať ich priateľov. Bude viditeľný iba pre tých, ktorí majú o zoznámenie takisto záujem. Ak sa budete chcieť rozprávať s osobou, ktorá sa vám zapáči, kliknete na ikonu Interested. Potom jej budete môcť napísať správu.

Ak sa druhá osoba rozhodne na vás reagovať, budete spolu komunikovať cez inú platformu, ktorá nie je prepojená s Messengerom či inou službou a táto konverzácia bude zabezpečená.

Facebook neuviedol, kedy túto službu spustí, ale uvádza sa, že sa jej môžeme dočkať už čoskoro. Znamená to teda, že známe aplikácie či stránky určené na zoznámenie získajú v dohľadnej dobe vážneho konkurenta.

Pozri aj: Facebook o vás vie naozaj všetko. Týchto 12 vecí by ste z neho však mali kvôli ochrane radšej vymazať

businessinsider.com.au
0
Komentovať (0)