Foto: Instagram.com (jozefmetelka)

Úspešný paracyklista už nebude reprezentovať Slovensko.

Na minuloročných paralympijských hrách v Riu de Janeiro získal tri medaily, podarilo sa mu stať aj majstrom sveta v juhoafrickom Pietermaritzburgu v časovke jednotlivcov na 31 kilometrov v kategórii MC4. Napriek tomu ďalšiu reprezentáciu Slovenska odmieta.

Práve posledné preteky ho totiž utvrdili v tomto rozhodnutí, pretože do cieľa sa nedostavil práve pre zlyhanie vedenia výpravy na čele s Branislavom Režňákom. Hoci v piatok získal zlato v časovke, medailu v pretekoch s hromadným štartom v nedeľu si nevybojoval. Do cieľa sa vôbec nedostal.

Nie preto, že by som to fyzicky nezvládol, alebo že by som spadol. Nedokončil som ich pre úplné zlyhanie vedúceho výpravy Branislava Režňáka, ktorý mi okrem iných vecí neodovzdal základné informácie z manažérskeho mítingu,“ uviedol Metelka pre cas.sk. Práve tam totiž všetkých upozorňovali, že tabule o počte kôl sa presunuli z ľavej strany cesty na pravú, hoci po minulé roky boli vždy vľavo.

To som ja na štarte nevedel. V domnienke, že idem posledné kolo a tým, že som na ľavej strane nevidel žiadne číslo, ma to len utvrdilo a vyrazil som naplno. Bol som vo vedení a náskok som len zvýšil. Myslel som, že som vyhral, len mi bolo čudné, že za páskou nikto nespomaľuje, až mi jeden z organizátorov povedal, že to ešte nie je cieľ… No pretekárov, ktorí ma obehli, už nešlo dobehnúť.

#worldchampions #goldenboy #lifeisarulet #spinittowinit #initowinit #TheJoShow

Príspevok, ktorý zdieľa Jozef Metelka (@jozefmetelka),

Slovenské vedenie však má podľa Metelku na svedomí aj ďalšie prešľapy. „Cez celé preteky žiadna komunikácia od manažéra, čísla som dostal až na štarte, no otras,“ pokračoval. „Teraz sa môžem zbaliť a ísť domov za letenky, ktoré som musel sám kúpiť, lebo rozpočet je prečerpaný. Celá moja príprava vyšumela. Pre niekoho to bol asi turistický výlet a nie špičkové preteky.

Bohužiaľ, bola to posledná kvapka a môj pohár trpezlivosti pretiekol. Boli to moje posledné preteky za Slovensko. Toto utvrdilo moje rozhodnutie odísť. Je to definitívne. Nebudem jazdiť za turistický oddiel, prijmem niektorú z ponúk zo zahraničia. Je ich viac, takže to nechávam otvorené,“ dodal.

Pozri aj: Vyhlásili najlepšiu slovenskú novinársku fotografiu. Víťazom sa stal talentovaný učiteľ zo Stropkova

sport.sme.sk
Uložiť článok

Najnovšie články