Foto: Aljona83 [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons

Mlieko môže spôsobiť zažívacie ťažkosti.

Ako píše portál Novinky.cz, spoločnosť Olma kvôli mikrobiálnej kontaminácii sťahuje z trhu čerstvé mlieko v PET fľašiach s dátumom spotreby od 26. do 30. októbra. 

Kontaminácia nie je plošná a masívna, ale mlieko sa môže aj pri uchovaní v správnych skladovacích podmienkach kaziť, a preto ho neodporúčame konzumovať, uviedla spoločnosť.

Pokazené mlieko ľudia poznajú podľa typických znakov má inú chuť a vôňu.

Pod spoločnosť spadajú výrobky Pilos a K-Jarmok

Napríklad spoločnosť Lidl sťahuje z obchodov tri druhy mlieka značky Pilos, ktoré pre neho Olma vyrába.

Foto: lidl.sk

Sťahované výrobky Pilos Čerstvé mlieko 1,5% 1 l, Pilos Čerstvé mlieko 3,5% 1 l a Pilos Bio Čerstvé mlieko 1 ls dátumom spotreby 26. 30. 10. 2021. Ide len o mlieko v PET fľašiach, nie kartónových krabiciach.

Mlieko zo závadných šarží ale má v ponuke veľké množstvo obchodov. Český Kaufland uviedol, že sťahuje výrobky KJarmok čerstvé mlieko 3,5%, KJarmok čerstvé mlieko 1,5%, Olma Selské mlieko 3,9%, Bio čerstvé mlieko 4% a Olma čerstvé mlieko 1,5%.

Ak ľudia mlieko majú doma, môžu ho vrátiť na predajniach, je možné ho reklamovať aj priamo v Olme, pričom stačí priniesť fotografiu fľaše s dátumom spotreby. Kontaminácia podľa firmy vznikla technickou poruchou na jednom zo zariadení.

Novinky
0
Uložiť článok
Komentovať