foto: Vera Fox

Čo zahreje pri srdci viac ako šálka teplého čaju v daždivom počasí? Môže to byť hrubá deka, alebo malé šteňa, ktoré sa vám chúli pri studených nohách.

Túži po vašej pozornosti, všemožne sa snaží zaujať a jeho jediným cieľom je byť ľúbené a oddané. A práve tieto milé, chlpaté, lojálne stvorenia sú hlavným objektom fotografky a modelky Very Fox. Sama má skúsenosti s pózovaním pred objektívom. Keď však práve neočaruje svojím neskonalým pôvabom, tiež sa zaoberá fotením. V dnešnej dobe zbytočných ideálov krásy a nekončiacich sporov o správnom vzhľade si Vera vybrala modelov, ktorí nesklamú nikdy. Dalo by sa povedať, že ich nedokonalosti im na kredite len pridávajú.

Vera Fox

I keď krásne psy na ešte krajších záberoch neboli u fotografky prvou voľbou pri výbere povolania, jej vzťah k nim existoval už dlho predtým. Keď však objavila kúzlo hľadáčika a spúšte, vydala sa na dráhu fotografie. Spočiatku fotila len mobilom či digitálnym foťákom. Avšak neskôr prišiel aj čas na profesionálnejší prístup. „Nebolo to nijaké umenie, skôr klasické spomienkové fotky pre mňa a mojich blízkych,“ prezradila nám Vera. Neskôr sa však dala dohromady so svojím súčasným priateľom. S ním sme vám priniesli rozhovor pred časom. On ju podnietil k ďalším pokusom, ktoré už boli o čosi serióznejšie. „Zbadal vo mne potenciál, o ktorom som dovtedy netušila. Začalo to na spoločnom výlete, kedy som spravila fotku neposedného šteniatka. Práve tá sa ako prvá mohla zapísať medzi tie profesionálnejšie.“

Vera Fox

Vera sa teší z oboch svojich vášní. Bodaj by nie, dostáva samé pozitívne reakcie a niet sa čomu čudovať. Spočiatku viac stála pred foťákom ona. Avšak za pomerne krátky čas, trištvrte roka, kedy fotí psy, je to na oboch stranách vyrovnané. „Ani jedného by som sa zrieknuť nechcela, ale keby som musela, ostáva jednoznačne fotenie psov.“ Na podobné rozhodovanie sa však nechystá. Práve vďaka jej láske ku psom si Vera zvolila svoje zameranie celkom prirodzene. „Milujem psy. Celý život sú mojou súčasťou a nikdy tomu nebude inak.“ V detstve často navštevovala útulky a neprestala s tým ani v súčasnosti. Fotí aj opustených chlpáčov práve preto, aby sa zvýšili šance na ich adopciu. Aj keď psy nie sú najľahším objektom na fotenie, pre Veru majú stále svoje čaro. „Z ľudí musí fotograf dostať emóciu, ale psík ju na fotení dáva zo seba prirodzene. O to náročnejší proces to však je, keďže si ho nemôžem presne napózovať, ani ho donútiť zostať v danej polohe. O to viac ma teší, keď dokážem jeho osobnosť zachytiť.

Vera Fox

Ako sa dá predpokladať aj samotná fotografka má doma nemú tvár. A nie jednu, ale rovno dve slečny, ktoré ju neustále tešia svojou prítomnosťou, no nie sú to len spoločníci. Nie nadarmo sa vraví, že pes je ako člen rodiny. „Mám dve chlpaté slečinky, ktoré sú z útulku. Dostali sa k nám v katastrofálnom stave a teraz sú z nich tie najšťastnejšie psy. Stále tvrdím, že mi v živote pomohli viac ako ja im. Pretože lásku a zážitky s nimi, ktoré mi každý deň prinášajú, sú viac, ako si môžem priať.“ Jej tvorbu môžete sledovať na jej facebookovom či instagramovom účte.

Pozri aj: Trashy kind of beauty: Kontroverzný slovenský fotograf vníma potetované pankáčky ako špinavú estetiku. Jeho fotografie ti ukážu inú stránku ženskej krásy

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )