Foto: Sushicide

Ste zmätení? Ste stratení? Z vašich pocitov vám ide vybuchnúť hlava?

HORMONES, debutový singel alternatívno-popovej kapely Sushicide vám pomôže pochopiť vaše emócie s dávkou vedeckého nadhľadu. Smútok, šťastie, hnev, nenávisť, v podstate každý pocit, ktorý zažívate, je iba reakcia vo vašom mozgu vyvolaná hormónmi – napríklad adrenalínom, oxytocínom či dopamínom.

Vizuálom späť do sedemdesiatych rokov

Vizuál, ktorý zaujme na prvý pohľad. S pomocou technologických výdobytkov sa mnohí snažia zdokonaliť kvalitu svojho obrazu, no Sushicide rozhodol vybrať iným smerom. Ich prvý klip je v štýle reklamy zo 70. rokov. Na začiatku videoklipu môžeme vidieť reklamu na produkt s názvom “sushicide”. Vo videoklipe reprezentuje všetky negatívne veci, ktoré ľudia robia, keď bojujú so svojími vlastnými emóciami. Môžete mať pocit, že kapela tieto veci podporuje, nesúďte však príliš skoro. Koniec klipu je otvorený a poukazuje, že nie je všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá.

Hudobný experiment, ktorý vás nenechá sedieť

HORMONES je veľmi rytmický a repetitívny singel. Skrýva sa v ňom okrem hlavnej basovej linky, vokálu a bicích množstvo zvukových efektov, ktoré singlu dodávajú alternatívny nádych. Celkové jeho aranžmá bezpochyby rozhýbe vaše telo, pointa je jasná: neberme sa až tak vážne. Ukazuje, že kapela Sushicide sa rozhodla úplne od začiatku neobmedzovať na jeden hudobný štýl – môžeme vidieť inšpiráciu v umelcoch ako Lady Gaga, Paramore, HalfNoise, The Neighbourhood, Arctic Monkeys, Bring Me The Horizon, The Roosvelt a Panic! At The Disco.

Kto a čo je Sushicide?

Foto: Sushicide

Kapela SUSHICIDE sú 4 stáli hudobníci a team mladých ľudí okolo nich. Je to projekt, ktorý slúži okrem hudby ako kreatívny priestor pre mladých umelcov a prax pre mladých marketérov. Zároveň sa snažia vytvoriť komunitu fanúšikov, kde prevládajú myšlienky tolerancie a vzájomnej podpory.

“Sushicide” znamená opak suicide (pozn. samovražda). Sushicide má reprezentovať pozitívny spôsob, akým vieme bojovať s našimi problémami. Kapela sa snaží motivovať svojich poslucháčov, aby svoje problémy riešili hlavne umením a priateľstvom. Bojujú aj proti dnešnému trendu, kedy byť smutný a depresívny je v móde. Podľa nich by malo byť trendom rozprávanie sa o svojich problémoch a ich následné riešenie.

Pripravujú neobyčajnú koncertnú show

Sushicide avizovali, že aktívne pracujú na ich vizuálne a príbehovo zaujímavej show. Prvú túto show budeme môcť vidieť koncom mája, a je sa na čo tešiť. Z doposiaľ dostupných informácií vieme povedať, že ich koncert bude kombináciou vizuálnych animácií, originálnych outfitov, svetiel a neobyčajného príbehu. Najväčšiu inšpiráciu hľadali v koncertoch umelcov ako Lady Gaga alebo Twenty one pilots. Takúto show nemáme možnosť vidieť každý deň, preto odporúčame sledovať kapelu na sociálnych sieťach, aby ti informácia o prvých dátumoch neušla.

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )