Foto: archív TASR/AP

Strhujúci dokument nám priblíži chúlostivý intímny život ikony popu a zbožňovaného idola.

Nedávno sme vás informovali o dokumente, ktorý zachytáva sexuálne zneužívanie dvoch maloletých chlapcov Kráľom popu Michaelom Jacksonom. Spolu s blížiacou sa premiérou dvojdielneho Leaving Neverland sa odhaľujú aj ďalšie šokujúce skutočnosti, ktoré v ňom uvidíme. 

Film Leaving Neverland

Michael Jackson sa stal hudobnou ikonou a zapísal sa do dejín nezameniteľnou stopou. Fanúšikovia po celom svete speváka milujú, no stále sa okolo neho vznáša aj kauza zaoberajúca sa obťažovania neplnoletých, z ktorej bol obvinený v roku 1993. Mnoho ľudí týmto fámam neverilo, no v novom dokumente sa dvaja chlapci rozhodli  prehovoriť a odhalili tak intímne tajomstvá.

foto: HBO

Podľa jedného z chlapcov sa s ním dokonca Jackson aj zosobášil. A to aj napriek tomu, že mal iba desať rokov. Teraz, 30 rokov od tajného ceremoniálu v spevákovej spálni, James Safechuck prehovoril. Dokonca, ako uviedol v dokumente, stále má dôkazy. “V tej dobe som bol na šperky, tak ma nimi odmenil za sexuálne činy.” 

Programátor a otec dvoch detí sa rozhodol vyjsť s celou pravdou na povrch a ukázať tak svetu aj temnú Jacksonovu stránku. “Takže sme boli ako ženatý pár. Hovorím “ženatý,” pretože sme mali falošný svadobný obrad. Urobili sme to v jeho spálni, povedali sme si sľuby, ako keby sme mali byť spolu navždy.” A nechýbal ani pravý svadobný prsteň s diamantom.

foto: HBO

Chlapec sa zoznámil so spevákom pri natáčaní reklamy na Pepsi v roku 1987. “Boli sme do seba zamilovaní. Keď sme neboli spolu, myslel som iba na neho.” V dokumente dokonca uvidíme, ako vytiahne prsteň, ktorý dostal počas svadobného obradu a nasadí si ho na prst.

“Kupovali sme ho v klenotníctve a predstierali, že sú pre niekoho iného. Pre akúkoľvek ženu, ktorá by mala rovnako malú ruku ako ja.” Nebude chýbať množstvo silných scén a momentov. Niet sa teda prečo čudovať, že Jacksonova najbližšia rodina tieto obvinenia stále odmieta.

foto: HBO

Príbeh nám priblíži roky najväčšieho úspechu speváka, počas ktorých sa začal intímne zbližovať s dvomi chlapcami, ktorí mali v tej dobe iba osem a desať rokov. Je ich úprimnou spoveďou o tom, čo pre nich táto ikona vtedy znamenala a ako sa s následkami napokon vyrovnali.

Zaslepila ich sláva

Rodiny oboch chlapcov boli však ich priateľstvom so spevákom tak uchvátené a zaslepené, že si túto možnosť ani nepripúšťali. Tento dokument bude naozaj iba pre silné žalúdky a málokto ho zvládne dopozerať bez rozporuplných emócií, ktoré v divákovi vyvolá.

foto: HBO

V premiére kontroverzný dokumentárny film v réžii Dana Reeda uvedie HBO GO už 8. marca a na HBO ho budeme môcť zhliadnuť 10. a 11. apríl 2019.

foto: HBO
Zaujal vás náš výber? Inšpirujte sa ďalšími titulmi:
Tip na film | Tip na seriál
ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )