Foto: Archív TASR/AP

Michael Jackson nemá pokoj ani po smrti. Nový dokument odhaľuje príbeh jeho sexuálneho obťažovania.

Je nevinný, nikdy by také niečo nespravil a ide len o to zarobiť na jeho mene a sláve. Tvrdí rodina a tá časť verejnosti, ktorá patrí k skalným fanúšikom najslávnejšieho popového speváka histórie. Michael Jackson bol zo sexuálneho zneužívania maloletých chlapcov obvinených nie raz, ale hneď vo ôsmych prípadoch. Dva z nich približuje presne 240 minút trvajúci dokumentárny film s názvom Leaving Neverland. Jeho premiéru na prestížnom festivale Sundance Film Festival sprevádzali silné reakcie.

Slávna rezidencia Michaela Jacksona s názvom Ranč Neverland mala mať, pomaly všade kde je to možné, „tajné“ priestory s posteľami, kde bolo možné bez vyrušovania relaxovať. Aj v týchto priestoroch malo dochádzať k sexuálnemu zneužívaniu detí známym popovým spevákom. V štvorhodinovom dokumente o tom svoje svedectvá ponúkajú Wade Robson a Jimmy Safechuck, ktorých mal Michael Jackson zneužívať a to už keď mali 7 a 8 rokov.

Foto: Archív TASR/AP

Reakcie divákov

Dokumentárny film na premiére festivalu Sundance Film Festival vyvolal silné reakcie. Kritici film plný explicitne vyjadreného sexuálneho obťažovania opisujú ako „hororový snímok“, film oveľa znepokojujúcejší, než by sme si mohli predstaviť a mnohí sa na sociálnych sieťach vyjadrili, že im z dokumentu bolo doslova zle od žalúdka.

Viaceré reakcie sa zhodujú aj v tom, že výpovede spomínaných obetí a ich rodín pôsobia veľmi hodnoverne. Počas premiéry dokumentárneho filmu bola v blízkosti kinosály divákom k dispozícii odborná zdravotná pomoc.

Dôkazy o zneužívaní

Dokumentárny film má hovoriť o tom, ako Jackson navštevoval s Safechuckom klenotníctva, kupoval mu šperky a dokonca zinscenoval aj ich spoločnú falošnú svadbu. Ponúka svedectvo o ľúbostných faxoch Robsonovi, fotografie „tajných miestností“ s posteľami na Ranči Neverland a veľmi detailné opisy toho, čo s maloletými chlapcami Jackson robil a k čomu ich v minulosti navádzal, ako aj Jacksonovo naliehanie na ničenie akýchkoľvek dôkazov.

Foto: Archív TASR/AP

Časť verejnosti aj rodina Michaela Jacksona všetky obvinenia odmieta, označuje ich za útoky na nebohého kráľa popu a snahu zarobiť na jeho sláve. Svoj obraz si o celom prípade budete môcť spraviť už na jar tohto roku. Dokumentárny film Leaving Neverland by mala totiž odvysielať vo svojom programe televízia HBO.

LADBible, FilmKult, Noizz, Markíza