Foto: archív TASR/AP

HBO nedávno predstavilo prvý trailer k dokumentu Leaving Neverland, ktorý sa zaujíma najmä o intímny život Michaela Jacksona.

Najnovší dokument Leaving Neverland o Michaelovi Jacksonovi, ktorý produkuje HBO, sa dočkal prvého traileru a ľudia naň majú rôzne ohlasy. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Dvojdielny dokument, produkovaný režisérom Danom Reedom, skúma obvinenia zo sexuálneho zneužívania neplnoletých, ktoré boli na Michaela Jacksona niekoľkokrát vznesené. Príbeh rozpráva o dvoch chlapcoch – Wade Robsonovi, ktorý mal pri stretnutí s Jacksonom sedem rokov, a o Jamesovi Safechuck, ktorý mal desať rokov.

Leaving Neverland je dvojdielny dokument, ktorý sleduje dva samostatné, no pritom skoro rovnaké zážitky dvoch malých chlapcov, ktorí sa obaja spriatelili s Michaelom Jacksonom. Celý dej sa nesie prostredníctvom rozhovorov so Safechuckom, ktorý má dnes už 37 rokov a s Robsonom, ktorý má 41 rokov. Takisto v dokumente nechýbajú ani rozhovory s ich matkami, ženami a súrodencami.

Dokument sa zameriava najmä na zneužívanie a skúma komplikované pocity, ktorým museli obaja muži čeliť, najmä v období, keď oni sami mali deti.

Jacksonove blízke okolie dokument Leaving Neverland odmieta. Podľa jeho blízkych „ide o ďalšiu zúrivú produkciu, ktorá sa snaží vyťažiť zo speváka, čo najviac.“ Dokument je pre nich len ďalšou produkciou, ktorá používa zdiskreditované obvinenia.

Synovec Jacksona, Taj Jackson, sa snaží proti týmto obvineniam bojovať. Založil stránku, prostredníctvom ktorej sa snaží získať peniaze, ktoré chce následne použiť na vytvorenie ďalšieho dokumentu. Ten by mal speváka brániť.

wikimedia.org

Nie je nič zaujímavé, že reakcia tých, ktorí dokument už videli, bola veľmi intenzívna. Mnoho kritikov malo možnosť film vidieť počas Sundace Film Festivalu začiatkom tohto roka.

Vyjadrenia kritikov boli zaujímavé. Niektorí hovorili, že sa pri sledovaní dokumentu cítili zle, iní zas, že film je omnoho znepokojivejší, ako sa môže zdať. Premiéra dokumentu v Amerike bude už 6. marca 2019.

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články