Ilustračná foto: MovieStillsDB

Takto bude vyzerať začiatok 4. fázy Marvel Cinematic Universe.

Fanúšikovia unikátneho filmového konceptu Marvel Cinematic Universe (MCU) dostali predčasný vianočný darček. Po snímkach Avengers: Endgame a Spider-Man: Ďaleko od domova (Spider-Man: Far From Home), ktoré tretiu fázu uzavreli, milovníci komiksoviek netrpezlivo očakávali prvý trailer na niektorú z plánovaných snímok chystanej 4. fázy. A teraz ju dostali.

Článok pokračuje pod videom ↓

Sólovka Black Widow je prvým z projektov 4. fázy MCU, ktorý sa fanúšikom marveloviek ukázal v plnohodnotnej upútavke. Snímka, ktorej hlavnou hrdinkou bude postava Natashe Romanoff (Scarlett Johansson) je prequelom k filmom, ktoré sme v rámci konceptu MCU už mohli vidieť. Snímka nám prezradí to, ako sa zo špiónky a nájomnej vrahyne trénovanej KGB stala členka skupiny superhrdinov Avengers.

Dej bude podľa všetkého zasadený do obdobia po filme Captain America: Občianska vojna (Captain America: Civil War), no pred udalosťami, ktoré sa odohrali pred Avengers: Nekonečná vojna (Avengers: Infinity War). V kinách sa tejto dlho očakávanej snímky dočkáme v máji 2020, no Marvel Studios už teraz zverejnili vôbec prvý trailer a náhľad do toho, čo nás čaká. Pozrieť si ho môžete nižšie.

Opäť hviezdne obsadená komiksovka

Ako upútavka naznačila, tešiť sa môžeme na množstvo akčných scén, chýbať nebude ani občasný humor, no v neposlednom rade aj množstvo hviezd. Okrem Scarlett v Black Widow uvidíme Davida Harboura (Stranger Things, Hellboy), Florence Pugh (Midsommar), Rachel Weisz (Favoritka, séria Múmia) či O-T Fagbenlea (Príbeh služobníčky).

Očakávanú komiksovku zrežírovala Cate Shortland (dráma Lore) a scenár napísal Jac Schaeffer (ten píše aj scenár k ďalšiemu MCU seriálu pre Disney+ WandaVision).

Black Widow si premiéru v slovenských a českých kinách odbije 30. apríla 2020, čo je o deň skôr ako na území USA (tam bude mať premiéru až 1. mája 2020). O ďalších chystaných projektoch konceptu MCU si môžete viac prečítať po kliknutí sem. Do štvrtej fázy by podľa tento rok zverejnených informácií mali patriť aj projekty ako The Eternals (2020), Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (2021), Doctor Strange in the Multiverse of Madness (2021), tretí Spider-Man (2021) čí štvrtý Thor: Love and Thunder (2021).

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články