Foto: MovieStillsDB

Do roku 2023 nás čaká 14 nových filmov a 7 seriálov zo sveta MCU.

Snímkami Avengers: Endgame a Spider-Man: Ďaleko od domova (Spider-man: Far From Home) sa definitívne ukončila 10 rokov trvajúca cesta a súboj skupiny superhrdinov. Nikto nevie, akým smerom sa koncept Marvel Cinematic Universe (MCU) poberie, isté je, že v kinách filmy tejto série ešte pár rokov uvidíme. A Disney ako vlastník Marvel Studios najnovšie k už ohláseným premiéram pridal ďalších päť. Ktorých superhrdinov uvidíme na striebornom plátne?

Článok pokračuje pod videom ↓

Najskôr to vyzeralo tak, že do roku 2022 uvidíme v kinách len 7 už ohlásených marveloviek a seriálové sólo projekty na novej streamovacej službe Disney+. Kevin Feige ako hlava celého konceptu MCU a vedúca osobnosť Marvel Studios, však veľmi dobre vie, na čo všetko sa môžu fanúšikovia komiksoviek tešiť, no na informácie je zatiaľ skúpy. Zas na druhú stranu je to ale pochopiteľné. Nechce totiž nikomu pokaziť prekvapenie.

Foto: MovieStillsDB

Feige 4. fázu MCU a jej prvé snímky aj s dátumami premiér ohlásil začiatkom tohto roka. No a vyzerá to tak, že Marvel už postupne uvažuje aj nad fázou s poradovým číslom 5 – ako totiž informuje portál Unilad, Disney si poistil dátumy premiér zatiaľ neznámych projektov. Dokopy sa tak môžeme tešiť minimálne na 12 ďalších filmov s tým, že v zálohe má ešte ďalšie dva dátumy, čo nás dostáva k číslu 14!

Tieto správy, samozrejme, potešia všetkých fanúšikov marveloviek a tí už začali aj špekulovať, o aké projekty by teoreticky mohlo ísť.

Strážcovia galaxie, Blade či X-Men?

Z toho, čo sa už objavilo v médiách vieme, že Marvel spolu s Disney pracujú na niekoľkých projektoch. Okrem už ohlásených filmov (pre lepší prehľad ich nájdete v tabuľke na konci článku) sa pracuje na Strážcoch galaxie 3 (Guardians of the Galaxy vol. 3) či na Ant-Man 3, ktoré dátumy premiér stanované zatiaľ nemali. Je teda pravdepodobné, že jeden z ohlásených dátumov premiér (taktiež v tabuľke) bude patriť práve týmto dvom snímkam. To isté sa dá povedať aj o pokračovaní Captain Marvel, ktorej pokračovanie by vzhľadom na úspech jednotky mohlo v dohľadnej dobe prísť.

Foto: MovieStillsDB

Z toho, čo sa popísalo nielen v médiách, ale aj na fanweboch a fórach, je dosť možné, že sa v najbližších rokoch dočkáme aj lovca upírov – Bladea. Toho by si mal zahrať v hlavnej úlohe oscarový herec Mahershala Ali, no viac o tomto projekte sa zatiaľ nevie.

Po tom, čo štúdio Disney kúpilo štúdiá Foxu možno v koncepte MCU očakávať aj dve skupiny superhrdinov – možnosti sa otvárajú napríklad pre Fantastickú štvorku (Fantastic Four) či X-Men. Práve o druhých menovaných sa čoraz častejšie špekuluje, že by sa mohli pridať k preživšej zostave Avengers. Nehovoriac o tom, že sa skloňoval aj príchod Deadpoola, čo by privítala väčšina fanúšikov MCU.

Či to tak však aj naozaj bude, si budeme musieť ešte chvíľu počkať. Napokon, všetko sú to len dohady a veci môžu byť celkom inak. Veríme však, že Feige a jeho skupina tvorcov majú pre fanúšikov komiksoviek prichystaných viacero prekvaní a všetko to dopadne tak, aby boli všetci spokojní.

Budúcnosť Marvel Cinematic Universe v skratke:

Black Widow / 1. máj 2020
Falcon and the Winter Soldier / jeseň 2020 (Disney+) – seriál
The Eternals / 6. november 2020

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings / 12. február 2021
WandaVision / jar 2021 (Disney+) – seriál
Loki / jar 2021 (Disney+) – seriál
Doctor Strange in the Multiverse of Madness / 7. máj 2021
Spider-Man 3 / 16. júl 2021
Hawkeye / jeseň 2021 (Disney+) – seriál
Thor: Love and Thunder / 5. november 2021

She-Hulk / niekedy v roku 2022 (Disney+) – seriál
Moon Knight / niekedy v roku 2022 (Disney+) – seriál
Ms. Marvel / niekedy v roku 2022 (Disney+) – seriál
Neznámy film / 18. február 2022
Black Panther 2 / 6. máj 2022
Neznámy film / 19. júl 2022
Neznámy film / 7. október 2022

Neznámy film / 17. február 2023
Neznámy film / 5. máj 2023
Neznámy film / 28. júl 2023
Neznámy film / 3. november 2023

Najnovšie články