catersnews.com

Večerné správy nás presviedčajú o tom, že ľudstvo možno stojí na začiatku svetového konfliktu. Ak sa USA a Severná Kórea neprestanú provokovať, je možné, že jednej strane puknú nervy. Ako na zavolanie prichádza v tomto čase ponuka kúpiť si tento luxusný atómový kryt.

Ak sa naozaj bojíte atómového konfliktu a máte nazvyš viac ako 16 miliónov eur, určite by ste mali zvážiť kúpu tohto luxusného atómového krytu. Nukleárny konflikt tak môžete prečkať v americkej Georgii, vyše 13 metrov pod zemou.

Bývalá základňa armády USA je prestavaná na luxusný atómový bunker. Za svoje peniaze dostane prípadný kupec takmer 13 hektárový pozemok a 13 metrov pod ním, kryt, s meter hrubými stenami, ktoré odolajú výbuchu bomby o sile 20 tisíc ton TNT (pre porovnanie: približne taká silná bola bomba „Fat Man“, ktorú zhodilo USA na Nagasaki). V takomto bunkri by ste odolali aj niektorým výbuchom atómových bômb, ktoré sme vám simulovali v tomto článku.

Caters
Caters

Bunker bol postavený počas studenej vojny v roku 1969 a zrenovovaný v roku 2012. Nachádza sa na dvoch poschodiach. Nižšie poschodie tvoria spoločenské priestory, ďalej lekáreň so základnou výbavou, miestnosť so zbraňami, dielňa, trieda, miestnosť s pódiom a obrovská jedáleň. To všetko je zárukou toho, že život v bunkri bude komfortný a zaujímavý. Okrem spoločenských priestorov obsahuje bunker štyri samostatné apartmány, každý s kuchyňou, dvomi spálňami, obývačkou a kúpeľňou.

Caters
Caters
Caters
Caters
Caters

Keď už bývať 13 metrov pod zemou, tak nech je to pohodlné. Možno by sa tam niekto nasťahoval dobrovoľne, aj keby žiadny atómový konflikt nehrozil. Jediné, čo môže záujemcov od kúpy odradiť je cena, ktorá presahuje 16 miliónov eur.

Pozri aj: Ak by vybuchla atómová bomba vo vašej blízkosti, toto by ste mali spraviť, aby ste prežili

interez.sk (Martin Majdák) boredpanda.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )