foto: bazar.sk

Ak by ste chceli žiť v pokojnom prostredí kaštieľa, táto ponuka je práve pre vás.

Ak premýšľate o kúpe nového bytu, zbystrite pozornosť. Po tejto ponuke si to možno premyslíte. Na internete sa objavila zaujímavá ponuka, vďaka ktorej môžete vlastniť kaštieľ iba za cenu jednoizbového bytu v Bratislave. 

Rodinný kaštieľ, ktorý je Národnou kultúrnou pamiatkou z roku 1805 sa nachádza nad obcou Hucín. Je ohraničený kamenným múrom a nadväzuje na chránenú krajinnú oblasť Slovenský kras. „Objekt je dodnes obývaný a jeho interiér je vo veľmi dobrom stave,“ uviedla majiteľka Beáta v inzeráte.

„Kaštieľ je postavený na kamennej terase a územie parku je v sklone až ku jazierku hraničiaceho s potokom Rybník.“ Okrem unikátnej nehnuteľnosti by ste sa teda stali vlastníkom aj lesoparku a jazera. „Základy sú kamenné, strop nad suterénom je kamenná klenba. Obvodové múry sú tiež kamenné a stropy tehlová klenba. Krov je drevený a sedlový.“ Dokonca areál disponuje aj samostatným prízemným objektom s pivnicou a garážou.

Na prízemí sa nachádzajú tri izby a na poschodí je ich až päť. Takže by ste sa nemuseli báť o nedostatok miesta. Okrem samotnej ponuky je veľmi zaujímavá aj predajná cena. Kaštieľ môže byť váš za 100-tisíc eur, čo je napríklad cena jednoizbového bytu v Bratislave.

foto: bazar.sk

Má to však jeden problém

Keďže ide o Národnú kultúrnu pamiatku, jej predaj nie je úplne jednoduchý. Súčasní majitelia totiž najprv musia s ponukou na predaj osloviť štát. „Ak ministerstvo kultúry odpíše, že ich ponuku neprijíma, až vtedy ho môžu predávať iným osobám. Nový vlastník nám musí oznámiť zmenu vlastníctva národnej kultúrnej pamiatky,“ vysvetlila Agáta Bystrianska z Pamiatkového ústavu v Lučenci pre Nový čas.

foto: bazar.sk

Dokonca ak by sa nový majiteľ rozhodol kaštieľ rekonštruovať, tiež by najprv musel dostať povolenie úradu. Ak by však bola jeho žiadosť schválená, má to tiež svoje výhody. „Môže získať aj dotáciu, na ktorej sa bude finančne podieľať 5 percentami,“ dodala Bystrianska.

Ide teda o naozaj veľmi atraktívnu ponuku. A ak vás láka žiť v ozajstnom historickom kaštieli v oslnivom prírodnom prostredí a za príťažlivú cenu, môžete si dohodnúť jeho obhliadku.

cas.skreality.bazar.sk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy