Petra Sušaninová / / Série
Na akomkoľvek "urob si sám" projekte práve pracujete, zastavte sa na chvíľku a pozrite si, čo vytvoril tento dôchodca, ktorý pojem "urob si sám" posunul na vyšší level.

Tento dôchodca sa rozhodol, že nebude sedieť so založenými rukami a sledovať seriály, ani okopávať záhradku. Namiesto toho venoval tridsať rokov prerábaniu svojho skromného príbytku na zmenšenú verziu palácu vo Versailles.

Adrian Reeman kedysi slúžil v námorníctve, dnes je však už na dôchodku a stala sa z neho miestna legenda. Hovorí, že skutočný Versailles nikdy nenavštívil a teraz je už pre neho jednoduchšie ostať doma.

Dnes má Adrian 67 rokov a povedal si, že svoj jednoduchý dvojizbový byt v Southamptone premení na sídlo hodné kráľa. A tak nič v jeho byte neostalo na svojom mieste.

catersnews.com

Prerábaniu venoval dlhých tridsať rokov, počas ktorých vyrobil nové steny, stropy, stoly a krby v každej jednej miestnosti. Dokonca ani toaleta neostala nedotknutá a vyzerá, ako keby bola z mramoru. Trón hodný kráľa.

„Rád všetko vylepšujem. Som veľmi spokojný s tým, čo som vytvoril, stále mám však pocit, že ešte je čo robiť,“ vysvetľuje Reeman.

catersnews.com

„Keď ku mne niekto príde na návštevu, ľudia sú prekvapení a očarení. Hovoria, že to vyzerá fantasticky. Pre mňa je to však už normálne. Bývanie som si prispôsobil tak, ako sa mi páči, len v menšom merítku. Momentálne pracujem na toalete, chcem, aby vyzerala úplne ako vyrobená z mramoru. Je to veľmi malá miestnosť, môžete sa v nej akurát tak otočiť, to však neznamená, že ju nemôžete prerobiť tak, aby vyzerala grandiózne.“

Adrian začal svoj príbytok upravovať v roku 1986, keď sa spolu s manželkou do bytu nasťahovali. Jediným problémom bolo, že Adrian nemal žiadne zručnosti a nikdy skutočný Versailles nenavštívil. Nikdy však nedopustil, aby mu takéto detaily zabránili v premene každého jedného centimetra jeho bytu na umelecké dielo.

catersnews.com

„Spočiatku som nemal v pláne vytvoriť niečo takéto. Mnoho ľudí sa o svoje príbytky príliš nestará a ja som sa nestaral tiež. Na začiatku som sa len chcel niečím zamestnať, a tak som sa rozhodol, že svoj byt trochu skrášlim. Tam začal celý tento projekt. Nie som veľmi spoločenský, preto je dobré, že môžem niečo robiť. A som naozaj hrdý na to, čo som dokázal. Nikdy som v skutočnom Versailles nebol, s manželkou veľa necestujeme, je oveľa jednoduchšie ostať doma. Bolo výzvou vytvoriť dekoráciu v tomto štýle. Ale pomyslel som si, že by tento byt mohol vyzerať o niečo honosnejšie,“ hovorí Adrian.

catersnews.com
catersnews.com

Problémom je, že v Adrianovej nájomnej zmluve stojí, že keby chcel niekedy svoj byt natrvalo opustiť, musel by byt vrátiť do pôvodného stavu. A to je niečo, čo je podľa Adriana nemožné.

catersnews.com

„Keď sa rozhodnete vzdať sa bytu, musíte ho vrátiť do pôvodného stavu. Nie je možné, aby som to urobil. Kto by to však aj chcel? Predtým tu boli otrasné tapety. Mali sme možnosť byt odkúpiť, zdalo sa mi však, že to za tie peniaze nestojí. Navyše, museli by sme do neho investovať omnoho viac. Sme tu pripútaní, mne to však nevadí. Rád by som tu ostal tak dlho, ako je to len možné. Mám to tu rád a nevidím dôvod na sťahovanie.“

catersnews.com

Nuž, niekto rád štrikuje, niekto vyvára či pečie, alebo sa venuje záhradke. A niekto mení svoj domov na malý Versailles. Máte aj vy zvláštnu záľubu, alebo dekoráciu príbytku? Podeľte sa s nami, radi ju uvidíme.

Pozri aj: 32 činností, ktoré môžete zažiť len vo Francúzsku

ladbible.com
0
Komentovať (0)