feel-planet.com

Lucia Mužlová / / Svet
Ak sa pozriete na svet tak trochu prísnejšie a tvrdšie, môžete nájsť krásu takmer kdekoľvek. Obyvatelia Ženevy vo Švajčiarsku nemusia chodiť ďaleko, jediné, čo musia urobiť je pozrieť sa smerom nadol. Čo sa tam nachádza a prečo je to také fascinujúce?

Obyvateľom Ženevy sa skutočne otvárajú prenádherné pohľady, a to najmä preto, že sa v tejto oblasti zlievajú dve rieky – Rhôna a Arve. Aj keď to nemusí znieť nejako obzvlášť lákavo, nižšie uvedené fotografie vás presvedčia o niečom úplne inom. Táto jedinečná udalosť a vlastne jedinečné spojenie je lákadlom pre mnohých turistov a fotografov. 

Radi cestujete po svete? A máte radi aj naše rodné Slovensko? Vydajte sa do obce Liptovská Teplička, kde narazíte na niečo, čo ste doteraz videli len vo filme Pán prsteňov.

sutok1
feel-planet.com

Sútok riek Rhôny a Arve je prirodzený jav, kedy sa dve samostatné rieky v určitom bode stretávajú a vytvoria sútok, teda akoby jednotnú rieku. Pôsobivý je tento jav najmä preto, že každá rieka má úplne inú farbu, takže je dobre pozorovateľný aj voľným okom.

sutok2
feel-planet.com

Rieka na ľavej strane fotografie je práve rieka Rhône a jedná sa o miesto, kde táto rieka opúšťa jazero Lehman. Jedná sa o jednu z najdôležitejších riek v Európe, ktorá preteká aj juhovýchodným Francúzskom.

sutok3
feel-planet.com

Rieka na pravej strane je Arve a mnoho vody v nej pochádza z ľadovcov z údolia Chamonix. Obsahuje väčšie množstvo kalu, čo spôsobuje iné typické kalné sfarbenie vody.

sutok4
youtube.com

Rieky sa stretávajú v bode, ktorý sa nazýva aj „La Jonction“ a môžete tu vidieť mix modrej, zelenej a hnedej farby. Je zaujímavé pozorovať, ako sa farby riek miešajú. Od neskorej jari až po začiatok jesene môžete sledovať maximálny kontrast medzi týmto dvoma prúdmi. V zimných mesiacoch je kontrast o niečo menej viditeľný.

sutok6
pinterest.com

V blízkosti sa nachádza aj viadukt a v lete je toto miesto plné turistov. Niekoľkokrát týždenne si tu v lete môžete skočiť aj bungee jumping a pokiaľ ste milovníkom extrémnej zábavy, určite si prídete na svoje. Najlepšie miesto na pozorovanie tohto javu sa nachádza na móle či moste, ktoré sa nachádzajú v blízkosti stretu.

sutok8
matadornetwork.com

Poznáte nejaké podobné zaujímavé miesto napríklad na Slovensku? Mali ste možnosť vidieť stret týchto riek na vlastné oči? Dajte nám vedieť v komentároch.

interez.sk (Lucia M.), boredomtherapy.com


Komentovať (0)