Foto: Wikimedia (DoulosBen), Pixabay

Holandský Lidl píše dejiny.

Neprešiel dlhý čas, odkedy holandský Lidl prehlásil, že do roku 2022 chce úplne stopnúť predaj cigariet. Túto ambíciu sa im však podarilo splniť skôr, ako čakali. Môže za to práve ich klientela. Holandskí zákazníci Lidlu už o cigarety viac nejavia záujem. Predaj cigariet klesal v holandských pobočkách Lidlu už niekoľko rokov, no teraz sa však úplne zastavil.

Lidl však priznáva, že svojich zákazníkov k tomu viac-menej nasmeroval. Už niekoľko mesiacov umiestňoval cigarety tak, aby ich zákazníci nemali na očiach. „Holandský trend hovorí jasne Ľudia cigarety nechcú. Všimli sme si to aj na pokladniach a rozhodne nechceme tomuto vývoju stáť v ceste. Preto si myslíme, že je logickým krokom vyradiť cigarety z našej ponuky,“ prezradil hovorca sietí supermarketov Lidl miestnym médiám.

Holandská organizácia bojujúca proti závislosti Verslavingskunde Nederland sa tomuto kroku veľmi teší. „Je to veľký krok, ktorý bude mať masívny dopad na spoločnosť. Lidl sa nachádza v tridsiatich krajinách a Holandsko je prvou, kde stopol predaj cigariet.“ Podobné kroky chcú v blízkej budúcnosti učiniť ďalšie miestne siete supermarketov Trekpleister a Kruidvat.

Inaugurazione Lidl Eboli

Tieto supermarkety sa chcú prezentovať, ako zdravé obchody z čoho jasne vypláva, že cigarety do ich sortimentu nepatria. Nie všetky miestne supermarkety však pokračujú v tomto príklade. Siete Jumbo a Albert Heijn sa vyjadrili podobne a veľmi jasne. Tvrdia o sebe, že sú obchodmi, kde si ľudia chodia kupovať všetko. Hovorca pre Albert Heijn sa dokonca vyjadril, že štvrtina ich zákazníkov si sem chodí pre tabakové výrobky.

nltimes.nl
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )