Foto: Twitter (africlandpost)

Lovcov trofejí nezastaví nič, ani hromadný nesúhlas spoločnosti.

Obhajovať lov tým, že ide o šport je veľmi chabý argument. Krvavé športy, ako korida, zápasenie kohútov či psov alebo bezduché lovenie zvierat za účelom zberu trofejí, nie sú hodné akejkoľvek tolerancie. V sobotu sa na internete objavili fotografie Američanky, ktorá hrdo pózuje pri zastrelenej žirafe v Juhoafrickej republike. A to bez štipky ľútosti či úcty.

Jej neskrývanú radosť by však veľmi rýchlo mala vystriedať hanba, pretože sa stala terčom kritiky na sociálnych sieťach, a tiež sa stala tŕňom v oku miestnych médií. Africa Digest túto ženu opísalo, ako bielu americkú divošku, ktorá je čiastočne neandertálcom. Tiež zmienili, že jej vlastné meno znie Tess Thompson Telly.


Na príspevok od Africa Digest sa veľmi rýchlo spustila vlna pobúrených reakcii. „Ak sa naša vláda nedokáže postarať, ani len o svojich občanov, rozhodne sa nepozastavia nad nejakým zvieraťom. Pokiaľ neuvidíme hodnotu toho, čo máme, nikdy nebudeme schopní to oceniť,“ napísala vo svojom príspevku používateľa menom Adhieu.


Po dobu desať rokov, medzi rokmi 2004 až 2014 sa prepravilo z Afriky až 1,7 miliónom mŕtvych trofejí. Z 200-tisíc trofejí, ktoré sa ročne prepravia, pochádza 20-tisíc od ohrozených druhov. Najčastejšou trofejou je medveď baribal známy aj ako medveď čierny , na druhom mieste je zebra a na treťom leopard. Jeden z používateľov sa však pozastavil na celkom inou skutočnosťou.

Poacher Kill, Uganda (15665680826).jpg
Wikimedia

To bol prístup portálu Africa Digest, ktorý sa zameral na to, že Američanka bola beloška a prirovnali ju k neandertálcovi. „Musím sa spýtať, kto má byť tento neandrtálec? Prečo hľadáte spojitosť medzi jej farbou pleti či národnosťou? Zabudli ste zvážiť to, koľko nosorožcov a slonov v Afrike umiera, kvôli černošským pytliakom? Nestačí napísať, že išlo o americkú divošku? Alebo je Africa Digest len banda rasistov?

Pozri aj: Orangutan bojuje proti buldozéru, ktorý mu ničí domov. Smutné video poukazuje, ako si ľudia nevážia prírodu

unilad.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať