Foto: Youtube

Viac ako 10-tisíc kilometrov štvorcových dažďových pralesov padne každý rok iba v Indonézii do rúk ťažobných spoločností. A najviac trpia práve zvieratá, ktorým ničia ich domovy.

Deforestácia, čiže odlesňovanie je problém, ktorý sa týka takmer celého sveta. Aj na Slovensku máme s rôznymi ťažobnými spoločnosťami, ktoré drancujú naše lesy problémy, no to nie je nič oproti tomu, čo sa deje v Indonézii. Tam dažďové pralesy miznú neuveriteľnou rýchlosťou, na čo doplácajú najmä ich obyvatelia. Za všetky utláčané zvieratá sa akoby symbolicky postavil orangutan, ktorý sa rozhodol bojovať s ťažobným mechanizmom. 

Video zverejnené organizáciou International Animal Rescue poukazuje na to, ako sa človek správa k tomu, čo mu nepatrí. Ľudia po zhliadnutí tohto videa ostali v oprávnenom šoku a volajú po regulácii ťažby. To je ale proti záujmom spoločností, ktoré vďaka získanému drevu, majú nemalé príjmy.

Foto: Youtube

Pozrite si šokujúce a zároveň veľmi smutné video súboja orangutana so strojom, proti ktorému nemá šancu:

Pozri aj: Orangutan fajčiaci cigarety, či medvede vyhladované na kosť. Desivé podmienky v indonézskej zoo ukazujú, že ľudská krutosť nepozná hranice

boredpanda.com