Reprofoto: facebook.com

Videá vznikli pred štyrmi rokmi.

Bojnická Zoo na svojom Facebooku uvádza, že ani jeden z mužov na videu nebol zamestnancom zoo. V čase, kedy videá vznikli sa pracovalo na obnove levej voliéry. Keďže miesto bolo v tom čase označené ako stavenisko, nemali sem prístup ani zamestnanci zoo. To dalo robotníkom dosť priestoru na to, aby sa bezbranných zvieratách “vyblbli”.

Medveď, na ktorého by si v divočine títo úbožiaci nikdy netrúfli, sa musel pred nimi aj so svojou rodinou pratať, pretože ich strašili hlasnými výkrikmi. Okrem hlúpeho a primitívneho smiechu, doprevádzajú zábery aj vulgárne komentáre. Títo muži sa jednoducho úprimne tešili z utrpenia bezbranných zvierat.

Keď sa odbavili na medveďoch, zamierili k levej voliére. Kráľovi zvierat tak v nose skončil ich pracovný meter. Ako v sebe niekto nájde toľko hrubosti nie je jasné, avšak firma, ktorá mala rekonštrukciu v tom čase na starosti uviedla, že ani jeden zo štvorice už u nich nepracuje. Napriek tomu budú voči nim vyvádzať patričné dôsledky.

Takéto správanie je síce maximálne hlúpe a bezočivé, no naše zákony ho za týranie nepovažujú. Preto pravdepodobne obídu bez trestu. Vystresované zvieratá mohli na ich konanie doplatiť ešte omnoho viac. Keby strachu a provokácii podľahli, mohli by si ublížiť.

facebook.com, cas.sk
0
Uložiť článok
Komentovať