Foto: TASR/ Jaroslav Novák

Minister financií Igor Matovič (OĽANO) podľa Visolajského škodí celej situácii.

Visolajský vyzval Matoviča, aby nevyhrocoval situáciu a odmieta jeho desaťtisícové šeky. Tie podľa neho neriešia problémy slovenského zdravotníctva. Politikov zároveň vyzýva, aby upokojili situáciu v zdravotníctve.

Lekárski odborári vyzývajú politikov, aby upokojili situáciu v zdravotníctve a prišli k rokovaciemu stolu. Na žiadnych nových požiadavkách netrvajú. Vo štvrtok to uviedol šéf Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský. Minister financií Igor Matovič (OĽANO) podľa neho škodí celej situácii.

Debata bola podľa Visolajského zneužitá, Matovič vyvoláva zbytočné emócie

Stabilizačný príspevok, ktorý navrhol, nerieši problém slovenských nemocníc. Zastabilizuje len personál, ktorý už v nemocniciach je, a problém s ich nedostatkom to nerieši. „Chceme nastaviť systém odmeňovania lekárov tak, aby to prilákalo medikov, aby prišli lekári z Čiech aj so svojimi skúsenosťami zo zahraničia,“ povedal Visolajský. Deklaroval, že on ako lekár odmieta stabilizačný príspevok. Chce radšej nových kolegov, nové sestry a produkciu kvalitných lekárov fakultami.

Foto: TASR/ Jaroslav Novák

Predseda LOZ tvrdí, že jemu by štát vyplatil 27-tisíc eur. „Odmietam 27-tisíc eur od Igora Matoviča,“ povedal. Šéf LOZ tiež popiera to, že by lekárski odborári predložili vláde nové požiadavky za desiatky, či stovky miliónov eur. „Táto debata bola zneužitá, vyvolala zbytočné emócie,“ zdôraznil. Matoviča požiadal, aby situáciu nevyhrocoval, ale, naopak, upokojoval.

LOZ a ministerstvo zdravotníctva podľa Visolajského spejú k finálnej dohode. Sú preto prekvapení vyjadreniami Matoviča, ktorý ich snaženie „kompletne hodil do koša“. Zároveň ocenil konštruktívny prístup ministra zdravotníctva. Očakáva, že sedem požiadaviek bude pretavených do zákonov a schválených v parlamente.

Najnovšie články