Foto: TikTok/toxiccwaste0

Život s človekom, ktorý trpí narcistickou poruchou osobnosti, nie je jednoduchý.

Človek, ktorý trpí narcistickou poruchou osobnosti, si to neraz sám nemusí uvedomovať. Pre jeho okolie to však môže byť poriadne nepríjemné. Žena, ktorej lekári túto diagnózu stanovili, hovorí o tom, ako kruto manipulovala ľuďmi a ako sa snaží o zmenu.

Kto sa k iným správa takto, mal by okamžite vyhľadať pomoc

Žena menom Lilith vystupuje na TikToku pod prezývkou toxiccwaste0. V sérii videí podľa portálu Insider vysvetľuje, ako jej správanie ovplyvnila narcistická porucha osobnosti a ako kruto sa správala k ľuďom. Hovorí, že lekári jej diagnózu stanovili v roku 2021. Podľa diagnostického manuálu sa porucha prejavuje pocitom nadmernej dôležitosti, nedostatkom empatie a potrebou byť neustále obdivovaný.

Ľudia, ktorí narcistickou poruchou trpia, sú často nevypočitateľní, emócie prežívajú veľmi intenzívne a majú problém udržiavať vzťahy s ľuďmi, ale aj kariéru. Na toto ochorenie neexistuje liek, ak však človek navštevuje terapeuta, je možné dosiahnuť zlepšenie. Pomoc sa rozhodla vyhľadať aj Lilith, ktorá hovorí, že už viac nechce zneužívať a trápiť svoje okolie.

@toxiccwaste0

Replying to @to_infinity_and it’s officially a series ! #npdtiktok #clusterbpersonalitydisorder #narcawareness #narcissist #flaws #narcflaws

♬ original sound – lilith


Na TikToku sa jej jeden z používateľov opýtal, akú najhoršiu vec doteraz urobila. Vo videu, ktoré si pozreli tisícky ľudí, Lilith varuje, že ktokoľvek sa správa podobne, mal by okamžite vyhľadať pomoc. Priznáva, že z toho, ako sa kedysi správala, sa teraz cíti trápne a zahanbene.

Ľudí rozdelila na dva tábory

Hovorí, že vzťahy s ľuďmi dlho vnímala ako akýsi mentálny šach. Všetko, čo urobila alebo povedala, mala vopred naplánované tak, aby dosiahla to, čo chcela. Hľadala slabé miesta ľudí, využila proti nim ich vlastnú traumu a zlé skúsenosti, aby nad nimi získala kontrolu.

Jeden z ľudí z jej okolia jej počas pandémie poslal na účet 150 000 dolárov, napriek tomu, že sa k nemu správala neuveriteľne zle. Niekoľkokrát ho rozplakala a povedala mu, že by sa mal zabiť, nehovoriac o množstve lží. Dnes Lilith priznáva, že ho len využívala a vôbec nebrala ohľad na jeho pocity. Vtedy si myslela, že je „cool“ vedieť ľudí prinútiť skákať tak, ako ona pískala.

@toxiccwaste0

Replying to @jakiviachantae I always said I’d answer anything honestly, I honestly am so ashamed of this stuff and it’s mad weird of me to put it on the internet but here I am lol #npdtiktok #clusterbpersonalitydisorder #narcawareness #narcissist

♬ original sound – lilith


Dnes si vraj uvedomuje, ako hrozne sa správala. Dotyčnej osobe sa ospravedlnila a peniaze jej chcela vrátiť, no tá to odmietla. Lilithine videá rozdelili ľudí na dva tábory. Niektorí chvália jej úprimnosť a snahu polepšiť sa, iní tvrdia, že jej neveria. Vraj pôsobí strašidelne, akoby ju vôbec nemrzelo, čo urobila. Vyčítajú jej, že sa počas rozprávania usmievala.

Najnovšie články