Foto: wikimedia.org

Zuzana Veslíková / / News
Plánovaný let sa stane najdlhším na svete. Podarí sa mu prekonať terajší 18 hodinový rekord.

Cestovanie s prestupmi nie je pre cestujúcich veľmi pohodlné. Najmä ak nastanú nejaké komplikácie. A rovnako stráviť v lietadle niekoľko hodín bez prestávky nie je nič príjemné. Viete si však predstaviť 19- hodinovú cestu lietadlom?

Letecká spoločnosť Singapore Airlines do konca tohto roka plánuje uskutočniť najdlhší let na svete. Zatiaľ sa týmto prvenstvom pýši trasa, ktorá trvá 18 hodín a spája Auckland a Dauhu. Cesta zo Singapuru do New Yorku, ktorú plánujú uskutočniť bez medzipristátí, by mala trvať neuveriteľných 19 hodín.

V roku 2013 musela spoločnosť zrušiť priamy let zo Singapuru do Newarku, kvôli vysokým a neúnosným nákladom. Teraz však ako prvý predstavia nové dopravné lietadlo A350-900 ULR, ktoré disponuje palivovou úspornosťou pre mimoriadne dlhé lety. Dokáže zaletieť trasu v dĺžke takmer 18000 kilometrov, čo je približne o 3000 kilometrov viac ako iné lietadlá.

Singapore Airlines Airbus A350-900 9V-SMK

Jediným problémom však naďalej zostane dĺžka letu. Pasažieri totiž strávia na palube celých 19 hodín. No spoločnosť sa snaží myslieť aj na ich komfort a pohodlie, preto lietadlo vybavila novým systémom cirkulácie vzduchu. Tá každé dve minúty vymení vzduch v lietadle za čerstvý.

Singapurská letecká spoločnosť bude mať k dispozícii sedem týchto špeciálnych lietadiel a plánuje ich používať na rozšírenie svojich trás po celom svete. Taktiež v roku 2019 plánuje začať lietať bez medzipristátia do Los Angeles, čo potrvá celých 15 hodín. Určite aj touto zásluhou sa aj naďalej udrží medzi najlepšími leteckými spoločnosťami sveta.

Pozri aj: Americký štát Vermont vám zaplatí 8 500 eur, ak sa tam nasťahujete. Nádherná horská krajina chce dotovať ľudí od roku 2019

travelandleisure.com
0
Komentovať (0)