Ilustračné foto: pxhere.com

Predstavte si, že sa ráno vyberiete do práce a zrazu sa ocitnete zoči- voči medveďovi.

Aj keď to znie ako scenár z rozprávky, tentoraz je to realita ruského banského mesta Noriľsk. Uprostred premávky sa totiž ocitol vyhladovaný medveď, ktorý zablúdil a ocitol sa viac ako 1 600 kilometrov od svojho domova. Informuje o tom portál Dailymail.

Medveď uprostred premávky

Medveď biely, ktorý sa ocitol uprostred premávky v Noriľsku bol príliš vysilený na to, aby sa pokúsil zaútočiť na človeka. Môže za to fakt, že na ceste od Severného ľadového oceánu sa vybral nesprávnym smerom, cestou zrejme stretol niekoľkých poľovníkov, ktorí ho vyplašili a napokon sa ocitol viac ako 1 600 kilometrov od svojho prirodzeného prostredia. Napriek tomu, že bol medveď slabý, ľudia sa mu len neveriacky prizerali z bezpečnej vzdialenosti a okamžite zalarmovali príslušné úrady.

Viac ako 1 600 kilometrov od domova

Dailymail uvádza, že ide o ojedinelú udalosť a toto je po rokoch prvý prípad, kedy sa medveď ocitol uprostred mesta, naposledy sa niečo také stalo v 70. rokoch. Odhaduje sa, že medveď bol sám na cestách poriadne dlhú dobu a prešiel vzdialenosť približne 1 500 až 1 600 kilometrov od arktického pobrežia. Čím ďalej pritom medveď išiel, tým menej mal stravy.

Zviera bolo vyčerpané a hladné

Bizarnú situáciu sa na záberoch podarilo zachytiť fotografke Irine Yarinskaya, ktorá pracuje pre ruský denník Zapolyarnaya Pravda. The Siberian Times uvádza, že zviera bolo také vyčerpané, že ledva vládalo stáť na nohách. Keď vošlo do mesta, chvíľu len ležalo a potom sa vybralo hľadať jedlo do priemyselnej oblasti. Medveď prešiel okolo továrne na štrk a piesok a namieril si to na skládku.

Osud zatúlaného medveďa je zatiaľ nejasný

Medveďa ľudia videli už predtým, v oblasti Talnakh, nikto však nečakal, že sa vyberie rovno do centra Noriľsku. Okrem toho, oblasť je podľa The Siberian Times zvyčajne obývaná skôr hnedými medveďmi, medveď biely je preto o to väčšou atrakciou. Zviera preto pozorne sleduje polícia a záchranné zložky, pre prípad, že by sa niekto ocitol v ohrození. Úrady čakajú na rozhodnutie, či majú zviera uspať a premiestniť ho späť na arktické pobrežie, alebo poputuje do zoologickej záhrady do Krasnojarsku.

Samozrejme, mnohým sa myšlienka, že by mali medveďa presunúť do zoologickej záhrady príliš nepozdáva a sú za to, aby sa zviera, ktoré je v Rusku na listine chránených, vrátilo do svojho prirodzeného prostredia.

dailymail
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy