Foto: instagram.com (explorerssaurus_)

Zdá sa, že fotografie v uliciach miest už viac nestačia.

Influenceri totiž prichádzajú s čoraz bláznivejšími pózami a nápadmi len preto, aby mohli na Instagrame uverejniť dokonalú fotografiu, ktorú im budú všetci tíško závidieť. Jednou z najbláznivejších noviniek je fotenie z idúceho vlaku, pritom ako na ňom visia.

Všetko pre dokonalý záber

Ak chce byť influencer úspešný, musí neraz opustiť svoju zónu komfortu, prezliekať sa kvôli jednému dokonalému záberu celé hodiny niekde na ulici či ležať v kvetinovom záhone a tváriť sa, že tie mravce až tak neštípu. Vo väčšine prípadov ide o nevinné aktivity, tie však už zdá sa na dokonalý záber nestačia. Najnovší spôsob fotenia hraničí s bláznovstvom a je poriadne nebezpečný.

Naprieč Srí Lankou

Dvojica  z Portugalska Raquel a Miguel vystupujú na Instagrame pod menom explorerssaurus_ a ich počiny sleduje viac ako 240 000 odberateľov. Nedávno sa rozhodli, že preskúmajú Srí Lanku a súčasťou toho bolo aj cestovanie naprieč krásnou krajinou vlakom. Keď prechádzali okolo malého mestečka Ella, zavesili sa na bočnú časť vlaku. Na jednom zo záberov Raquel celým telom visí z vlaku von a len sa rukami drží zábradlia.

View this post on Instagram

We are all on a long journey, with problems to solve, lessons to learn, but most of all, experiences to enjoy 🙌🚂 For where are you now 🏠 and where you will go ✈️, for “I’ve always known” 🙋‍♂ and “I told you so” 🙄, for “nothing is happening” 🤷‍♀ and “all has gone wrong” 😭 just go out there 🍃 and don’t wait too long ⌛… No matter what happens, make sure you always enjoy this wonderful ride called life ♥️ When was the last time you went on a trip and wher did you go? ✄┄┄┄┄┄┄┄┄┄┄┄┄ #travellingourplanet #wondeful_places #bestvacations #living_destinations #travelcouple #togetherforever #coupleshoot #srilanka #srilankatrip #wanderlove

A post shared by RAQUEL & MIGUEL (@explorerssaurus_) on

Vlak vraj nešiel rýchlo

Miguel je na jednom zo záberov taktiež nebezpečne naklonený a bozkáva Raquel na čelo. Na ďalšej fotografii ju zas drží za ruku, aby mohla z idúceho vlaku voľne visieť. Keď sa na dvojicu zosypala vlnka kritiky, bránili sa, že vlak nešiel plnou rýchlosťou ale išiel pomaly. Rýchlosť vlaku však neovplyvňuje fakt, že ich fotografie vidia tisícky ľudí a mnoho z nich sa zábery pokúsi napodobniť. Nech ide vlak akokoľvek pomaly, stačí najmenšia chyba a dôjde k vážnemu nešťastiu.

Nielen zábava, ale aj zodpovednosť

Obavy dali najavo aj ich fanúšikovia. V komentároch kládli otázky, či sú skutočne ochotní riskovať život kvôli fotografii na Instagram. Ďalší poukázali na fakt, že Raquel a Miguel sa môžu fotiť ako len chcú, mali by však brať ohľad na to, že ich sleduje množstvo fanúšikov, ktorí sa môžu pokúsiť o podobný záber a vážne si ublížiť či dokonca prísť o život. dodávajú, že byť influencerom nie je len o zábave, ale aj o istej zodpovednosti.

View this post on Instagram

I hope you know that I will do anything and everything I can to make you happy. I will give you every part of me. My heart ♥️ , my smile 😀 , my soul 💭, my body 🕺🏻… And if I could, I would give you the sun too ☀ Not that you need more light, cause you already bright my days enough. Well… I’m just trying to say that I love you 💏 Have you told someone you love him/her today? What are you waiting for? 📸 by @local_wala ✄┄┄┄┄┄┄┄┄┄┄┄┄ #speechlessplaces #beautifulldestinations #goexplore #travelmore #roamtheplanet #travelcommunity #travellife #traveldiaries #travelcouple #incredibleindia #living_destinations #travelinsider #globe_travel_

A post shared by RAQUEL & MIGUEL (@explorerssaurus_) on

Milovníci adrenalínu

Raquel na negatívne komentáre a výčitky opäť reagovala tým, že vlak sa hýbal pomaly a jej ani Miguelovi nehrozilo počas fotenia žiadne nebezpečenstvo. Navyše, toto nie je prvý prípad, kedy sa Influenceri vystavili nebezpečenstvu, ich instagramový profil je plný záberov, pri pohľade na ktoré nejednému človeku stiahne žalúdok.

Ostáva len dúfať, že odberatelia budú mať dostatok zdravého úsudku na to, aby podobné bláznivé kúsky neopakovali.

metro.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )