foto: facebook.com (Polícia Slovenskej republiky)

Youtuberovi sa jeho snaha o popularitu nevyplatila.

Pred pár dňami mladý Youtuber uverejnil na internete video, v ktorom spolu so svojou priateľkou skáču z idúceho vlaku. To sa im však mohlo kruto vyplatiť. No nepoučil sa a za svoju ľahkovážnosť mu teraz hrozí trest odňatia slobody. 

Polícia Slovenskej republiky uviedla na svojom facebookovom profile, že mladík v najnovšom videu skočil cez betónovú parapetu do hrobky zosnulého na jednom z košických cintorínov. S ostatkami zosnulého manipuloval, chytal ich a prekladal, pričom si to nahrával na video a zverejnil na sociálnej sieti. To sa však považuje za trestný čin. 

foto: facebook.com (Polícia Slovenskej republiky)

Video si na internete všimol košický policajt, ktorý na riešení prípadu pracoval vo svojom voľnom čase. Podarilo sa mu tak dolapiť a identifikovať 22- ročného Patrika.

„V spolupráci s košickými kriminalistami a policajtmi OO PZ Košice Ťahanovce sa podarilo podozrivú osobu stotožniť, po vyhodnotení dôkaznej situácie a vykonaní potrebných úkonov za jeho neúctivé správanie aj obviniť. “ Za tento neúctivý čin mu hrozia až tri roky väzenia.

Youtuber však namieta

Mladík ale s obvineniami nesúhlasí a o tom, že ide o nelegálny čin vraj nevedel. Ako reakciu vytvoril video, ktoré uverejnil na svojom účte na Youtube. Vyjadril v ňom svoj kritický názor na celú situáciu. Dokonca vyvrátil aj tvrdenie polície, ktoré hovorí o tom, ako páchateľa dolapila. Youtuber sa podľa svojich tvrdení sám prihlásil. „Nevedel som, že je to hanobenie mŕtveho aj to, že sa s ním hrám, že sa si ho obzerám, že sa s ním fotím.“ Pozrite si ho a utvorte si názor sami.

facebook.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )