Foto: profimedia

Kráľ Karol na tohtoročnej prehliadke Trooping the Colour poruší tradíciu.

Počas tohtoročnej prehliadky Trooping the Colour dôjde k veľkému porušeniu kráľovskej tradície, avšak dôvod tohto rozhodnutia nie je vôbec prekvapivý.

Článok pokračuje pod videom ↓

Trooping the Colour je tradičný sprievod, kde sa fanúšikovia kráľovskej rodiny dočkajú pohľadu na svojich obľúbencov. V tomto roku sa bude konať 15. júna a ulice sa tradične zaplnia ľuďmi, ktorí sa pozrú na 1 400 pochodujúcich vojakov, 200 koní a 400 hudobníkov. Keď ikonické lietadlá Red Arrows vzlietnu na oblohu na oslavu narodenín kráľa Karola, podľa portálu Mirror dôjde k zmene protokolu.

Na prvom mieste je zdravotný stav kráľa Karola

Tohtoročné podujatie bude ovplyvnené zdravotným stavom kráľa Karola. Ten ešte vo februári potvrdil, že bojuje s rakovinou. Aj keď sa Karol po krátkej prestávke vrátil k svojim verejným povinnostiam, Buckinghamský palác uviedol, že akékoľvek budúce záväzky či podujatia, ktorých sa má zúčastniť, budú prispôsobené jeho stavu. Aj keď je veľmi pravdepodobné, že sa sprievodu zúčastní, konečné rozhodnutie ešte nie je známe.

Foto: TASR/AP

Od kráľovskej rodiny sa očakáva, že namiesto jazdy na koni bude cestovať kočom. Minulý rok sa však kráľ Karol stal prvým panovníkom po vyše tridsiatich rokoch, ktorý sa Trooping the Colour zúčastnil na koni. V tomto roku niečo také nehrozí a je otázne, či vôbec bude v sprievode. Nie je tiež jasné, či sa v sprievode objaví Kate Middleton, ktorá taktiež bojuje s rakovinou. Karol sa postupne objavuje na množstve verejných podujatí, naposledy na hrade Windsor, jeho nevesta Kate sa zatiaľ k svojim povinnostiam nevrátila.

Udalosť Trooping the Colour sa koná každý rok pri príležitosti narodenín panovníka, hoci Karol bude narodeniny oslavovať až 14. novembra.

Uložiť článok

Najnovšie články