Foto: TASR (Jakub Kotian/Martin Baumann)

Korčok podľa hovorkyne skúša rovnaký scenár ako niekoľko dní pred uplynulými parlamentnými voľbami Progresívne Slovensko.

Kandidát na prezidenta Peter Pellegrini odmieta výroky svojho súpera v druhom kole prezidentských volieb Ivana Korčoka, v ktorých spája „údajné útoky na svoje stránky“ s Pellegriniho kampaňou. TASR o tom informovala hovorkyňa kandidáta Patrícia Medveď Macíková.

Korčok podľa hovorkyne skúša rovnaký scenár ako niekoľko dní pred uplynulými parlamentnými voľbami Progresívne Slovensko, keď informovalo o útoku hekerov. „Nikdy sme sa nedozvedeli, ako to bolo v skutočnosti, pretože to progresívcom v kampani zjavne nepomohlo, a tak celý ´útok´ išiel po voľbách dostratena,“ uviedla.

Korčok v sobotu informoval, že jeho stránka čelí hekerským útokom. Zároveň upozornil na falošnú stránku s jeho menom. „Keďže v súťaži sú už len dvaja kandidáti, nie je zložité dovtípiť sa, odkiaľ tieto zúfalé snahy pochádzajú. Pellegrini pritom už mesiace verejnosť varuje pred deepfejkami a klamlivými kampaňami,“ uviedol občiansky kandidát.

Uložiť článok

Najnovšie články