Severokórejský vodca Kim Čong-un uviedol, že konečným cieľom jeho krajiny je vlastniť najsilenejšie jadrové sily na svete. Informovala o tom v sobotu agentúra Reuters odvolávajúca sa na tamojšie štátne médiá.
Kimovo oznámenie prišlo po tom, čo Severná Kórea minulý týždeň otestovala odpálenie medzikontinentálnej balistickej strely ICBM Hwasong-17 – najväčšej rakety v jej arzenáli. Severokórejský líder po teste vyhlásil, že jeho krajina bude čeliť jadrovým hrozbám USA pomocou vlastných jadrových zbraní.
Absolútna sila
V rozkaze o povýšení vojenských dôstojníkov, ktorí sa na minulotýždňovom teste podieľali, Kim v nedeľu uviedol, že budovanie jadrových síl slúži na spoľahlivú ochranu dôstojnosti a suverenity krajiny a konečným cieľom Severnej Kórey je vlastniť „najmocnejšiu strategickú silu na svete, absolútnu silu, ktorá nemá v tomto storočí obdobu“.
Strelu Hwasong-17 zároveň nazval „najsilnejšou strategickou zbraňou na svete“ a poznamenal, že demonštruje odhodlanie a schopnosť Severnej Kórey vybudovať najsilnejšiu armádu.
Analytik Potočár: Bitka je o každý tanker, ani s ruskou ropou sme najnižšie ceny palív v regióne nemali
Boli sme v pizzerii Família z novej časti Na nože: Burger bol veľkým sklamaním, no prišlo aj milé prekvapenie
Čo sa to deje na pumpách? Opýtali sme sa čerpacích staníc, či plánujú obmedziť predaj. Niekde sa to už deje
Jánošík bol zbojníkom krátko, nebral len bohatým. Zavesenie na hák je jedna z najhorších smrtí, predtým ho kruto mučili
Sledoval, ako zošívajú dvoch rómskych chlapcov na dvojčatá, pichal injekcie do očí: Anjel smrti nebol potrestaný
Našli sme lacné Chorvátsko, pivo si dáte za 67 centov. Boli sme v reštaurácii z Na nože u Novákovho kamaráta












Nahlásiť chybu v článku