Foto: 20th Century, MovieStillsDB

Niekedy to skrátka aj profík tak úplne nevychytá.

Ikonický veľkofilm Titanic režiséra Jamesa Camerona patrí medzi jeho najlepšie projekty, na akých pracoval. Divácky úspech bol taký enormný, že snímka sa dodnes drží na popredných priečkach medzi najzárobkovejšími filmami všetkých čias. Príbeh na pozadí jednej z najväčších námorných katastrof získal desiatky ocenení, pretože po vizuálnej stránke, a aj po stránke špeciálnych efektov, ide o veľdielo, ktoré sa nestratí medzi ostatnými filmami ani dnes. Pri jednej konkrétnej scéne to ale Cameronovi nevyšlo.

Článok pokračuje pod videom ↓

Aj v naoko dokonalých filmoch možno nájsť nespočetné množstvo chýb. Väčšinu z nich bežné oko diváka prehliadne a dokonca aj túto chybu si mnohí dlhé roky nevšimli, aj keď sa o nej hovorí už od premiéry filmu v roku 1997.

Plný chýb

Ani kultový Titanic nie je bezchybný a mohli by sme spomenúť aj mnohé iné scény, ktoré vyzerajú nerealisticky, či v nich je vidieť množstvo rekvizít, ktoré si nemal nikto všimnúť. Jedna konkrétna scéna ale v divákoch vyvoláva záchvaty smiechu, a to aj napriek tomu, že ide o jeden z dramatickejších momentov celého filmu.

Foto: MovieStillsDB

Keď CTRL+C a CTRL+V nezafungujú úplne správne

Reč je o scéne, kedy dvojica zaľúbencov Rose (Kate Winslet) a Jack (Leonardo DiCaprio) uteká v podpalubí pred valiacou sa vodou. Zrejme nikoho neprekvapí, že v skutočnosti drvivú väčšinu v tejto scéne pred vodou utekali kaskadéri. Cameron sa však odhodlal digitálne upraviť tváre kaskadérov a na ich hlavy pomocou špeciálnych efektov „prilepil“ tváre Winslet a DiCapria.

Foto: MovieStillsDB

A možno si to na prvýkrát ani nevšimnete, no tento zámer režisérovi príliš nevyšiel a pri detailnejšom sledovaní scény si uvedomíte, že tváre hercov na hlavách kaskadérov nesedia, ale skôr „lietajú“ kade-tade.

Prvé zhliadnutie scény je, samozrejme, dramatické. Keď si to ale všimnete, nebudete sa vedieť prestať smiať. Veď posúďte sami vo videu nižšie (ak máte doma 3D okuliare, budete mať zo sledovanie tejto scény ešte intenzívnejší zážitok).

Najnovšie články