Foto: FB/Robert Fico (screenshot)

Iniciatíve zvolať stretnutie predsedov parlamentných strán rozumie, ale šéf Smeru-SD Robert Fico je v nemocnici, povedal.

Cesta k zmieru v spoločnosti nevedie cez falošnú politickú korektnosť. Na sociálnej sieti to uviedol podpredseda vlády a minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) s tým, že jedinou cestou vpred je sebareflexia. Poukázal tiež na to, že rozumie iniciatíve zvolať stretnutie predsedov parlamentných strán, ale šéf Smeru-SD Robert Fico je v nemocnici.

Podľa ministra je nepochybné, že spoločnosť potrebuje zmier a vzájomný rešpekt. „Cesta k nemu nevedie cez falošnú politickú korektnosť. Kým sa nevysporiadame s rétorikou politikov, vybraných médií a novinárov, ktorá bola roky postavená na dennodennom označovaní Roberta Fica ako zločinca, mafiána, vraha, diktátora, Putinovho sluhu a zlo, ktoré treba zastaviť,“ zdôraznil Kaliňák.

Atentát na premiéra Fica podľa ministra obrany tým najzásadnejším spôsobom znehodnotil kvalitu demokracie na Slovensku. „Od parlamentných volieb v spoločnosti chýba stretnutie troch najvyšších ústavných činiteľov, a preto rozumieme iniciatíve zvolania okrúhleho stola predsedov parlamentných strán. Momentálne je však predseda strany Smer-SSD Robert Fico v nemocnici,“ podotkol.

Vláda pokračuje v nastavenom tempe

Na budúci týždeň sa uskutoční mimoriadne zasadnutie vlády k eurofondom. Na sociálnej sieti to avizoval podpredseda vlády a minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD).

Vláda musí podľa jeho slov pokračovať v tempe, ktoré nastavil premiér Robert Fico (Smer-SD). „Nasledujúci týždeň sa okrem riadneho zasadnutia vlády uskutoční aj mimoriadne zasadnutie k eurofondom,“ priblížil minister.

Tlačový odbor Úradu vlády SR v piatok informoval, že riadne zasadnutie vlády je naplánované na stredu 22. mája a bude ho viesť Kaliňák.

Uložiť článok

Najnovšie články