Ilustračná foto: wallpaperflare

Apple predstavil pred dvomi dňami nový operačný systém iOS 14.

Používatelia a milovníci produktov Apple sa dočkali nového operačného systému, ktorý prináša ich iPhonom nové funkcie. Apple pridal napríklad dlho očakávané widgety, ktoré sa osvedčili už dlho predtým na smartfónoch s operačným systémom Android. Tiež sa vylepšili správy, hlasový asistent Siri či Apple Maps. 

Okrem predstavených noviniek však existujú aj funkcie, ktoré počas konferencie spomenuté neboli. Ako uvádza portál Fontech, dve nové funkcie objavili používatelia, ktorí už testujú beta verziu systému.

Poklepanie zadnej strany smartfónu

Portál Phone Arena uvádza, že pár hodín po zverejnení noviniek v iOS 14, uverejnil užívateľ sociálnej siete Reddit krátke video, ktoré ukazuje novú funkciu Back Tap. Pomocou dvojitého ťuknutia na zadnú stranu zariadenia, ktoré vyzerá ako iPhone 11 Pro, dokázal prepínať domovskú obrazovku a jednotlivé funkcie.

Nová funkcia Back Tap sa dá nastaviť na dvojité či trojité ťuknutie a priradiť jej jednotlivé úlohy. Napríklad ide o zapnutie nastavení, spustenie notifikácií, odomykanie displeja či prepínanie medzi aplikáciami. Možné je tiež zapnúť Siri alebo vytvoriť fotku obrazovky.

A hidden gem of iOS 14: Back Tap from r/iOSBeta

Aj keď k funkcii nie sú dostupné žiadne oficiálne informácie, mala by fungovať na iPhonoch s podporou funkcie Tap to Wake.

14 rôznych zvukov

Iný užívateľ Redditu si tiež všimol zvukové rozpoznávanie. Je známe, že iPhony majú aktívny mikrofón, aby reagovali na povel Hey Siri, avšak pri novej funkcii je možné nastaviť až 14 rôznych zvukov, na ktoré má iPhone reagovať. Sú to zvuky ako napríklad požiarne alarmy, zvuk otvárania dverí, zvuky vydávané domácimi spotrebičmi, zvuky zvierat či plačúce dieťa. Keď iPhone zistí takýto zvuk, objaví sa na displeji oznámenie.

[Feature] something I found in iOS 14 called sound recognition. It alerts the user if the iPhone detects a sound you want it to listen out for. from r/iOSBeta

Táto funkcia je tak výhodná najmä pre ľudí, ktorí majú problémy so sluchom a môže to tak byť pre nich veľmi užitočný nástroj.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )