Foto: Pixabay

Človek, ktorý bol za túto situáciu zodpovedný bol vyhodený.

Na Slovensku sa môžeme spoľahnúť na niekoľko vecí. Medzi nimi nemôžeme zabúdať na kvalitnú slivovicu, prírodné krásy či nezdravý nacionalizmus. Na čo sa však spoľahnúť rozhodne nemôžeme, sú pravidelné príchody a odchody vlakov. Pokiaľ si kúpite miestenku, tiež vám to nezaručuje, že si môžete byť počas svojej cesty istí komfortom. Ako však iste viete, v iných krajinách sú cestujúci zvyknutí na trochu iný štandard. A v Japonsku sú teda zvyknutí na celkom iný štandard.

Vlak jednej železničnej spoločnosti v Japonsku vyrazil o 25 sekúnd skôr. Incident sa udial 11. mája, keď sa vlak s dvanástimi vozňami mal pohnúť zo stanice Notogawa a smerovať do Nishi-Akashi. Vyraziť mal 7:12:00, no namiesto toho vyrazil o 7:11:35. Človek, ktorý bol za túto situáciu zodpovedný, bol vyhodený. V Japonsku sú cestujúci zvyknutí doraziť na stanicu pár minút či sekúnd predtým, ako má vlak odísť, keďže je na ne skutočne spoľah. Vďaka tejto situácii zostalo niekoľko cestujúcich trčať na stanici.

Platform

Nepríjemnosti, ktorým sme našich klientov vystavili, sú naozaj neospravedlniteľné,“ píše sa vo vyjadrení spoločnosti JR West. „Budeme dávať pozor, aby sa podobná situácia druhýkrát neopakovala.“ Kvôli tomuto museli cestujúci, ktorí vlak nestihli, čakať na ďalší celých šesť minút. V krajine, kde si všetci veľmi potrpia na dochvíľnosť, to môže spôsobiť zamestnancom u ich šéfov naozaj veľké problémy. Pre toto je pochopiteľné, že spoločnosť zobrala vinu naozaj vážne a zamestnanca vyhodila. No v našom svete o niečom podobnom môžeme len snívať.

Pozri aj: Prvý tunel Elona Muska pod Los Angeles je hotový. Pozrite si rýchly „prelet“ miestom, ktoré symbolizuje budúcnosť prepravy

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy