Foto: YouTube.com/Today7

Internetom kolujú zábery, ktoré nie sú vhodné pre slabšie povahy.

Zachytávajú totiž smutný moment, kedy personál pracujúci na letisku zistil, že k podvozku lietadla bol prichytený čierny pasažier pokúšajúci sa uniknúť z Afriky. Žiaľ, do cieľovej destinácie sa už nedostal, cestu totiž neprežil. Pravdepodobne zomrel len chvíľu po tom, čo lietadlo vzlietlo z letiska.

Čierny pasažier cestu neprežil

Svetom momentálne hýbe mimoriadne pálčivá téma, a to téma migrantov. Do vytúžených krajín sa pokúšajú dostať najrôznejšími spôsobmi, najčastejšie však po mori na preplnených lodiach, ktoré však už vo svojich prístavoch nikto nechce. Snívajú o lepšom živote a na ceste za týmto snom neraz riskujú aj svoje životy. Príkladom je prípad muža, ktorý sa na letisku v Západnej Afrike pripútal k podvozku lietadla.

Let s číslom AT526 leteckej spoločnosti The Royal Air Maroc odlietal pred niekoľkými dňami z guinejského hlavného mesta Konakry. Medzipristátie mal mať v Maroku a následne malo lietadlo letieť do Francúzska.

Nanešťastie, personál letiska Mohamed V Casablance postrehol, že zo spodnej časti lietadla niečo trčí a ukázalo sa, že je to ľudské telo. Identitu čierneho pasažiera sa zatiaľ nepodarilo určiť, odhaduje sa však, že zomrel ešte počas toho, ako sa lietadlo dvíhalo na odlet z Konakry. Keď personál pasažierom oznámil, čo sa stalo, všetci ostali v šoku.

 

Nie je to jediný prípad

Jeden z pasažierov, ktorý pochádza z Francúzska, no v zahraničí bol na služobnej ceste, sa pre Daily Mail vyjadril, že udalosť je skutočne tragická. Navyše, nevedel, že ľudia sa krajinu v zúfalstve pokúšajú opustiť aj takýmto spôsobom. Nanešťastie, aj keď je takáto cesta z krajiny nelegálna, ľudí to neodradí a toto nie je prvý prípad, kedy sa čierny pasažier pokúsil ukryť v podvozku lietadla a napokon zomrel.

Len začiatkom tohto roka médiá informovali o prípade, kedy sa k lietadlu Boeing 787 spoločnosti Kenya Airways pripútal čierny pasažier, ktorý taktiež neprežil a jeho telo dopadlo v tesnej blízkosti opaľujúcich sa ľudí v londýnskom Claphame. Telo spadlo po tom, čo sa lietadlo začalo pripravovať na pristátie na letisku Heathrow a bolo vysunuté pristávacie zariadenie. Portál The Sun informoval, že telo čierneho pasažiera bolo po dopade zdevastované na nepoznanie a je veľké šťastie, že nezasiahlo nikoho, kto sa v tom čase nachádzal v blízkosti.

LAD Bible
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )